Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tőzsde függőségről sikerült...

Tőzsde függőségről sikerült valakinek leszoknia? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Körülbelül a szerencsejáték függőséghez tudnám hasonlítani. Pakolom be a pénzt, egy ideig ésszerű lépéseket teszek, pluszban vagyok, aztán egyre többet kockáztatok. Nem tudom mikor kell kiszállni. És ahogy elkezdenek esni az árfolyamok (főleg ha gyorsan sokat) elborít valami lila köd, teljesen elrugaszkodok a reális döntésektől, nem tudok eladni semmit, még kockázatosabb lépéseket teszek, és minden addigi nyereségemet, meg a tőkémet is elbukom.

Ezt a pénzt próbálom visszanyerni ami egy végeláthatatlan veszteség spirálba vezet.

Nem írnék most összegeket, de amit elvesztettem az évek során, abból már kijönne egy lakás ára is.

Akinek sikerült már leszokni, leírná a történetét, hogy milyen "mélyről" sikerült kimásznia, és hogyan?


2021. nov. 27. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűen töröld le az összes appot, ami ezekhez köt és próbáld elfoglalni magad. Járj többet emberek közé, sportolj, olvass, nézz sorozatokat, játssz társasjátékokkal stb.

Tiltsd le a Facebook csoportokat, oldalakat, twitter fiókokat, ami a tőzsdével foglalkozik.

És keress fel bátran egy pszichológust is.

Más megoldás nem nagyon van.

Én is benne vagyok a tőzsde és kriptovaluták világában. Nem való mindenkinek. Nekem az segít, hogy szinte kizárólag hosszú távú terveim vannak, nem stresszelem agyon magam így. A pszichológia jobban számít bárminél ebben az ágazatban.

Egyébként a tőzsdén kb a beszállók 80% bukik. A kripto talán szerencsésebb, de szerintem azt is engedd el.

Vedd ki a pénzt ha lemegy a hiszti az új variáns miatt és ne nézz vissza tényleg. Esetleg kösd le banki betétben a maradékot 1 évre, hogy a kísértés se legyen meg, hogy vissza kéne szállni.

2021. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A függőségről nem sikerült leszoknom, minden nap lesem az árfolyamokat és az elemzéseket, keresem az ígéretes részvényeket, számolgatok, spekulálok. Éves szinten 25-30 % a nyereségem. Mikor elkezdtem szigorú szabályokat fektettem le magamnak. Rászántam egy összeget, aminek az elvesztése sem lett volna tragikus. Kikötöttem magamnak, hogy nem fogok több pénzt befizetni a részvényszámlámra akkor sem ha vesztek és akkor sem ha nyerek. Viszont pénzt sem veszek ki a számláról. Van egy szigorú kereskedési stratégiám. Ezekhez továbbra is tartom magam. Ha keletkezik egyéb megtakarításom akkor azt nem részvényekbe fektetem, hanem egyéb alacsony kockázatú eszközökbe. Ha elveszteném az összes tőzsdepénzemet abbahagynám.


Szerintem az alapvető gond nálad az, hogy már felhalmoztál egy csomó veszteséget, és ezt szeretnéd minél hamarabb visszanyerni. Ez pedig olyan teljesítménykényszert jelent, ami miatt már megfelelő ismeretek birtokában sem biztos hogy tudnál higgadtan döntéseket hozni. Az általad leírtak alapján nekem úgy tűnik, hogy gyorsan akartál sok pénz keresni, és valószínűnek tűnik, hogy a jövőben is ez lenne a célod. Én a helyedben elkönyvelném a veszteséget és kiszállnék.

2021. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!