Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ok nélkül félek a páromtól....

Ok nélkül félek a páromtól. Mi segíthet?

Figyelt kérdés

Édesapám világ életében agresszív ember volt, láttam egy-két dolgot otthon és nagyon megmaradt ahogy édesanyámmal bánt. Sokáig nem akartam kapcsolatot senkivel, egyedül terveztem meghalni, de annyira megkedveltem a jelenlegi páromat, hogy beadtam a derekamat, félretettem a félelmeimet és nem bántam meg. Viszont van egy olyan problémám, hogy félek tőle, pedig sosem adott okot rá. Gondolom édesapám miatt maradt rajtam ez, velem sem volt túl kedves soha. Próbálok arra figyelni, mint otthon, hogy ne mondjak olyat ami esetleg ingerelheti, ne ügyetlenkedjek meg ilyenek. Ha esetleg kiesik valami a kezemből, akkor egyből ránézek hogy vajon ordítani fog-e, teljesen befeszülök, dobog a szívem, félek. Sosem vitáztunk, de volt hogy valamire egy picit megharagudott és nagyon sírhatnékom volt. Csak azért nem bőgtem, hogy nehogy dühösebb legyen amiatt.

Tényleg sosem adott okot ezekre a párom és borzalmasan érzem magamat. Szeretnék megszabadulni ezektől, mert nem érdemli meg a párom, hogy így viselkedjek vele. Mi segíthetne?



2021. nov. 28. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus. Mindkettőtök érdekében, különben erre idővel rá mehet a kapcsolatotok.

Nekem is részben ez a problémám, fél éve járok pszichoterápiára.

2021. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Igen, pszichológus segíthet, ha ilyen mélyen benned van az érzés. Nekem is hasonló gondom volt, de valahogy magam mögött hagytam. Ha nem megy egyedül, mindenképpen fordulj szakemberhez.
2021. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!