Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megkaptam a páromtól. Kedves...

Megkaptam a páromtól. Kedves GAD-osok és pánikosok. Ti is jártatok úgy, hogy azt mondták rólatok, hogy egész nap az ágyat nyomtátok és, hogy valójában egyszerűen csak lusták vagytok?

Figyelt kérdés

Páromtól azt a megjegyzést kaptam hogy a 2 hónapja tartó szorongásos állapotom és gyakori pánikrohamaim (amit főleg az agorafóbiának és szociálfóbiának köszönhetek) csak lustaság és hiszti és egész nap az ágyat nyomtam és hogy neki ezt már régóta el kell tűrnie.

Mit szóltok hozzá?



2016. febr. 15. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz hozzáállás. Kérd meg, hogy tájékozódjon a témában. Amiket írsz, azok nagyon befolyásolják az életedet, és a kilábaláshoz segítség kell. Kérd, meg, hogy segítsen neked....nagyon fontos lenne.

Egy volt pánikbeteg.

2016. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Párod hozzáállása hátráltatja a gyógyulásodat. Néha még az én férjem is nehezen érti meg, hogy mit jelent egy roham... Azt már felfogta, hogy nem hiszti, de attól még nem tud mit kezdeni vele, senki sem érti ezt, amíg nem éli át. Ja igen, eleinte én is és édesanyám is megkaptunk, hogy ne hisztizzünk... (édesanyám 20 éve pánikbeteg, de hosszú évek óta tünetmentes, én "kezdő" vagyok a témában...)


28/N

2016. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe ne? Sajnos tényleg nem tudja megérteni senki ezt, mindaddig amíg maga meg nem tapasztalja. Valóban próbáld megbeszélni vele nyugodtan, hogy szükséged van rá és, hogy tényleg tájékozódjon a témában - internet, cikkek, könyvek - és próbálja megérteni, hogy valami nem úgy működik az agyadban, mint egy nem pánikosnak. Hogy valóban nem direkt csinálod. Ha szeret Téged, akkor meg fogja érteni előbb utóbb és kitart melletted. Sajnos nem egyszerű egyikőtöknek sem. Szurkolok minden szempontból!
2016. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg nem értheti meg senki próbálj meg beszélni vele de nem lepne meg ha utána sem értené meg. Nekem sem értették meg a barátaim soha bár nekem inkább azt hitték hogy sajnáltatom magam...

15/L gyógyult pánikbeteg

2016. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!