Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen személyiségzavar,...

Ez milyen személyiségzavar, vagy pszichológiai betegség?

Figyelt kérdés
Az illető még negyven évesen is a szüleivel tartatja el magát. Állása nincs, nem is keres, végzettsége van, nem a legjobb, de kezdhetne vele valamit, ha akarna. Normális párkapcsolata nincs, nagyon lekezelő mindenkivel, akik vele maradnak, azokkal is lesz előbb-utóbb valami problémája, amiért lapátra teszi őket. Munkahelyen nem tud megmaradni, mert nem tud beilleszkedni sehol. Annak ellenére, hogy a szülei tarják el, nagyon elszállt igényei vannak anyagilag. Az életben semmit nem csinál, még hobbija sincsen. A passzivitását betegeskedéssel magyarázza. A fent leírtak alapján szerintem a legtöbb ember számára ő nem éppen egy referenciaszemély, ennek ellenére iszonyatosan arrogánsan osztja az észt mindennel kapcsolatban. Ez valamiféle személyiségzavar? Infantilizmus?
2021. nov. 29. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Autizmus spektrumon lehet valahol. Nekik vannak szociális meg beilleszkedési problémáik.
2021. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ha valaki autizmus spektrumzavarral él, az szerintem nem így néz ki.

Ebből az egész szövegből max arról lehetne arra következtetni, hogy autista, amiért nem tud beilleszkedni. Ami pedig bőven kevés ahhoz, hogy ezt rámondjuk.

Szerintem csak motivációhiánya van. "Minek menjek el dolgozni, ha a szüleim eltartanak?" vagy "Minek keressek egy párt, ha a szüleimmel is jól érzem magam?". Ezen a hozzáálláson kellene sürgősen változtatni. Én azt javaslom, hogy keressen fel, vagy valaki küldje el pszichológushoz. Valószínűleg sokaknak nem tetszene ez az ötlet, de! A pszichológus NEM 1 alkalom után lesz segítség. Az átalakulás egy hosszabb folyamat. És nem is olcsó. De legalább segíthet. Nem tudom kid neked ez az ember, de én a helyedben elküldeném terápiára.

2021. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Baróti Star TV? Kb. leírtad Sanyikát.

Szerintem amúgy valami olyan traumája/traumái voltak fiatalon amik visszautsításból/visszautasításokból származnak.

Teljesen kivonja magát a "küzdelemből", hiányzik belőle a versenyszellem. És ahogy mondod; a mindenféle vélt-, vagy valós betegségével próbálja magyarázni a passzivitását.

Ezt ilyen 18-20 évesen még lehet kezelni, kirakják otthonról aztán a "gyerek" észbe kap, de ilyen idősen már gyakorlatilag csak éhenhalna mivel 40 felett már nagyon nehezen tanul az ember; nem tudna alkalmazkodni. Teljesen életképtelen és amint a szülei halála után az örökséget feléli; ő maga is halálra lesz ítélve.

2021. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aszociális
2021. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az illető férfi? Nő?
2021. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dögség,munkaallergia, munkakerülés.
2021. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem pszichés ok van a háttérben, a gondolkodásával van baj persze, de szimplán elkényelmesedett lusta dög.
2021. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A probléma neve: lustaság. Természetesen az ilyen életképtelen gyökerek mindenért mást hibáztatnak, hiszen ők tökéletesek. A világ hibás, ők hibátlanok. Mindent jobban tudnak, mindenhez IS jobban értenek.. valamiért mégsem jutnak egyről a kettőre... :)

Hány meg hány ilyen embert ismerek... A munkahely 1-2 hét / hónap után nem jó mert dolgozni kellene... Természetesen inkább fekszem otthon, mert engem aztán ne ugráltassanak :) !

Akinek kicsit több van / jobban megy, az természetesen sz_r alak...


Volt egy ilyen über primitív kollégám ( 3napig ) ... Könyörgött, hogy vegyék fel, mert éhenhal a család... Aztán a 2. munkanapján kérte, hogy tegyék át 4 műszakba 3-ból, mert az neki kényelmesebb bejárás miatt.

A 3. nap felmondott, mert nem hajlandó 3 műszakba járni, inkább nem dolgozik! Megkérdeztem tőle, hogy helyből ennyire hülye vagy nekifutásból? Az volt a válasz, hogy bárhol kapna jobb melót.. ( érdekes..előtte majdnem sírtál, hogy vegyenek fel..)


2 év múlva találkoztam vele egy bevásárlóközpont parkolójában tarhált...odajött mikor pakoltam az autóba... elkezdte a mondókáját és ahogy odafordultam megismert... szó nélkül elment....

2021. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nőről van szó.
2021. nov. 29. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!