Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkretette a pszichológus az...

Tönkretette a pszichológus az életemet?

Figyelt kérdés
Hónapokig töményen újrabeszéltette velem a pszichológus a traumáimat, de ez rám nem jó, hanem ellenkezőleg, rossz hatással volt. Ott hagytam a terápiát, de azóta rosszul vagyok, rémálmaim vannak, szinte a nyugtatók szedésén gondolkodom, ami nagyon nem lenne jó ötlet, hiszen eddig normálisan működtem a mindennapokban, tudtam hogy vannak traumáim, de nem kavartak nagy port. Most viszont olyan, mintha lebetegítettek volna, depresszióba estem, és úgy érzem, hogy a kezelés a legrosszabbat hozta ki belőlem. Soha ezelőtt nem éreztem ilyet. Mit csináljak?
2021. nov. 29. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Fel lettek tépve a régi sebek, de ez a pszichoterápia része, muszáj az okokat feltárni.

Most, hogy a felszínre jött a sok régi trauma, fel kell őket dolgozni. Lehető legrosszabbkor hagytad ott a pszichológust.

Most talán úgy tűnik,hogy rosszabb, de ha folytatnád a terápiát, akár másik pszichológusnál, akkor meggyógyulnál.

2021. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Menj vissza. Amíg ezeket nem tudod higgadtan újra átélni, addig baj van. Nem a rövid távú "jól érezzem magam" a cél.
2021. nov. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ez normális, felszínre lettek hozva az elfolytott érzelmeid, hiszen enélkül nem lehetne kezelni. Igaz, hogy ez a része nem egy kellemes dolog, de a folyamat része. Nem szabad pont ilyenkor abbahagyni. Menj vissza hozzá és adj még időt neki. Utána sokkal jobb lesz. Ha ez a pszichológus később se bizonyul megfelelőnek, akkor keress egy másikat, de ne hagyd félbe pont most.
2021. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Lehet - sőt, biztos -, hogy túl gyors volt a tempó, de ezeknek a cuccoknak akkor is kifelé kell jönni. Folytasd, egyszer vége lesz
2021. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem két hétig jártam, hanem hónapokig. Nem lettem jobban, egyre rosszabb volt a helyzet, és akkor tanácsolták, hogy hagyjam ott, keressek mást. Úgyhogy ez nagyon nem jó, hogy egyszer ezt mondják, máskor pedig azt. Többször próbáltam maradni, és nem lett jobb, csak rosszabb. Nem volt más választásom, csak ott hagyni.
2021. nov. 29. 17:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként kértem, hogy lassítson a tempóval, és csak azért sem lassított. Idén halt hunyt el az anyukám, és sok volt ez egyszerre.
2021. nov. 29. 17:41
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
A plusz infók ismeretében akkor én is inkább már azt mondanám, hogy menj máshoz, de az tényleg nem megoldás, hogy félbehagyod. Traumákat feldolgozni senkinél se lesz kellemes (se gyors), de azért az fontos, hogy egyszerre csak annyi terhet rakjon rád, amivel elbírsz.
2021. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De olyan opció nincs, hogy egyszerűen rosszul kezelt? Mindig a páciens a hibás? Ha meg maradok és tovább kínoz, akkor meg megint csak én vagyok a hibás, amiért nem hagyom ott...
2021. nov. 29. 18:04
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Senki nem mondta, hogy te vagy a hibás. Az ő módszere nálad nem működött, van ilyen. Nem muszáj hozzá visszamenni, csak ne hagyd abba. Keress egy másik, számodra szimpatikus pszichológust és folytasd vele.
2021. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%
Oké, hogy ki kell a traumákat beszélni, de ezt nem lehet a páciensből kierőltetni. Két hetet jártál, az szinte semmi, nem is lehetettek még olyan viszonyba, hogy ilyen mélyen megnyílj neki... De, van, hogy a szakember a hibás, esetedben is ő volt, mert erőltette azt, amire te nem álltál készen. Menj terápiába, de ne hozzá a továbbiakban! Közel sem ennyire durván, de egyszer kifogtam egy vén idiótát én is, aki meg azt volt képtelen elfogadni, hogy én nő létemre racionális és elemző alkat vagyok, a fejébe vette, hogy elfojtom az érzelmeimet, akármit mondtam, nem fogadta el, az neki nem volt megfelelő válasz. Robbanni tudtam volna az ülések után. Három alkalom után felé se néztem többet. Később egy fiatal lányhoz jártam, első percben egymásra hangolódtunk, két évet jártam hozzá terápiába, és kvázi csodát tett velem minden erőfeszítés nélkül. :) Ne add fel te sem, megtalálod a megfelelőt majd! Édesanyádért részvétem!
2021. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!