Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkretette a pszichológus az...

Tönkretette a pszichológus az életemet?

Figyelt kérdés
Hónapokig töményen újrabeszéltette velem a pszichológus a traumáimat, de ez rám nem jó, hanem ellenkezőleg, rossz hatással volt. Ott hagytam a terápiát, de azóta rosszul vagyok, rémálmaim vannak, szinte a nyugtatók szedésén gondolkodom, ami nagyon nem lenne jó ötlet, hiszen eddig normálisan működtem a mindennapokban, tudtam hogy vannak traumáim, de nem kavartak nagy port. Most viszont olyan, mintha lebetegítettek volna, depresszióba estem, és úgy érzem, hogy a kezelés a legrosszabbat hozta ki belőlem. Soha ezelőtt nem éreztem ilyet. Mit csináljak?
2021. nov. 29. 17:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
26%

8# Miért kezelt volna rosszul? A pszichoterápiának pont az a lényege, hogy feldolgozzuk a traumákat. Nyilván nem kellemes, jobban mondva baromi megterhelő, ha feljönnek az eddig elfojtott érzések, de ez szerves része a terápiának.

A pszichológus ott hibázott, hogy túl gyors tempóban haladt és még akkor sem lassított, amikor te erre megkérted. Szerintem ez olyan hiba, ami miatt ott kell hagyni a szakembert. A pszichológus dolga, hogy felmérje, mennyit bír el a kliens, és annak megfelelő tempóban haladjon. De ez nem jelenti azt, hogy jó érzésekkel fogod elhagyni minden alkalom után a rendelőt, akkor feleslegesen jársz oda, ha a trauma feldolgozás a célod..

Szerintem jól tetted, hogy ott hagytad a pszichológust. Abban a tekintetben hibáztál, hogy nem kerestél újat. Most már "kiszabadultak" olyan régen elfojtott emlékekek és érzések, amiket már nem lehet visszazárni. Itt már nincs más választás, ezeket fel kell dolgozni egy másik pszichológus segítségével.

2021. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, miért lett a 10. hsz. lepontozva? :o Komolyan érthetetlenek az emberek...


A kérdező tényleg ne a terápiát hagyja abba, mert a terápia jó, itt a szakemberrel volt a gond. Nem, nem mindenki tud megnyílni két hét alatt, mivel pedig a kérdező jelezte is, hogy gyors neki a haladás, szakmai szempontokból is le kellett volna venni a tempóból a pszichológusnak.

2021. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!