Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt olyan, hogy a pszichológu...

Volt olyan, hogy a pszichológus meghökkentő, akár bizarr ötlettel állt elő? Olyannal, amire abszolút nem számítottál, és nyilván meg sem csináltad.

Figyelt kérdés
Az enyémnek voltak néha olyan ötletei, hogy azt hinném, ha más mesélné, hogy trollkodik... Pl.: az aggodalmaskodó, paranoiás apámat csak hergeljem, mondjak neki olyan dolgokat, amiktől kiakad totálisan, meg ilyesmik. Voltak még egyéb dolgok is, de talán ez volt a legdurvább.

#pszichológus #bizarr tippek
2021. nov. 29. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Nem tudom eldönteni.
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Mesélj még ilyeneket. Nyilván van benne ráció, például te félsz, hogy ha rosszat mondasz, akkor az apád megöl, de ha erősen hergeled, és tapasztalod, hogy mégse ölt meg, valójában tehetetlen, akkor nem fogsz utána a következményektől félni.

Ez olyan - létező eset, csak nem velem -, hogy a kuncsaft attól félt, hogy be fog pisilni. Mire a pszichológus kifejezetten felszólította, hogy pisiljen be, és lám - nem pisilt, tehát a tapasztalat fényében a félelme elmúlt.

2021. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem ilyen volt, apu a világ egyik legjámborabb embere, szó sincs félelemről. Egyszerűen borzalmasan aggodalmaskodó, mindentől parázó ember (valószínű tényleges mentális problémákkal), akit szerintem piszkosul nem etetni kellene nem létező dolgokkal, márpedig a pszichológus még arra is buzdított, hogy találjak ki neki nem valós problémákat...
2021. nov. 29. 19:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valami nagyon szadista pszichológusod volt/van.
2021. nov. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
De a pszichológus mért avatkozott be az apád lelki életébe? Nem az ő kliense, vele nincs semmi dolga. Ő téged kezel!
2021. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Családi okokból kifolyólag fordultam hozzá, a problémám nem elválasztható a szüleimtől. De egyébként nem ez az első eset, hogy konkrétan hazugságot tanácsol.
2021. nov. 29. 19:25
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

És amúgy jó? Elég sajátos személyiség lehet az etikai szabályok laza kezelésével.

De neked mi dolgod van azzal, hogy az apukád szorongó? Az az ő baja, nem a te dolgod meggyógyítani. Miről kéne hazudnod? Például ha általa veszélyesnek tartott helyre mész, és mást mondasz helyette, az tekinthető kegyes hazugságnak, hogy megkíméld az aggodalomtól.

2021. nov. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Is-is, témától függ. Van amiben nagyon jó, de van, amit nem lehet vele megbeszélni, és inkább nem is mondom, mert vagy nem érti meg, vagy olyan tippet ad, amit érzek egyszerűen, hogy nem jó, teljesen énidegen tőlem.


Nem akarom meggyógyítani, de gyakran beszélünk, és azért szorongó ember mellett felnőni eléggé rányomta a bélyeget az én életemre is, részben ezért is kezdtem el pszichológushoz járni. A szakember szerint meg pont, hogy nem kegyes hazugságokkal bánjak vele, hanem durva, ijesztő dolgokat mondjak neki, amin kiakad, mert szerinte apám kb. élvezi a szorongását...

2021. nov. 29. 19:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyük fel a nagy kérdést. Miért jársz még mindig ehhez a pszichológushoz?
2021. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kértem, hogy hagyjunk békét egy bizonyos témának, erre ő azért is firtatta. Jól viseltem a válást, mert a férjem nárci volt, és örültem, hogy megszabadulhattsm tőle, erre én voltam a hibás, hogy nem gyászolom a házasságot.
2021. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha élvezi a szorongását (azt senki nem élvezi, csak a megszokottság biztos talaját nyújtja neki), akkor a pszichológusod még jobban akarja apádat élveztetni?
2021. nov. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!