Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne egy depressziós...

Hogy lehetne egy depressziós pasinak segíteni, elmúlik? Orvoson kívül.

Figyelt kérdés
2021. dec. 1. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Magától ritkán múlik el. Úgy lehet segíteni, hogy minél többet van társaságba, meg kell próbálni elterelni a figyelmét a depresszió tárgyáról, segíteni új célok kitűzésében, amire tud összepontosítani.

Mivel részleteket nem írtál, hogy mitől depressziós, ezèrt csak általánosságban tudok hozzászólni.

2021. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekem az orbáncfű tea segített.A gyógyszerek nem jók,csak depressziósabb lesz tőle az ember!


Patikában,gyógynövényboltban lehet kapni.

Naponta keserűre,erősre főzve 2 hetet kell neki adni,de ha egy hónapig rendszeresen minden nap issza elmúlik és jó közérzete lesz tőle.


28F

2021. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sajnos annyira nem tudom. De peldàul egyik percbe mosolYog, jó kedve van aztán utàna nem akarja, hogy hozzászóljon valaki. Ül és csak fogja a fejét vagy teljesen egyedül akar lenni.

Sok barátja van. De szerintem nagyon jó ember, amennyire megismerhettem.

2021. dec. 1. 16:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez nem depresszió, hanem

inkább hangulatingadozás.


Súlyos depresszió 6-9 hónap alatt lezajlik. A biokémiai. Nem ami gondra adott reakció, rosszkedv, azaz exogén vagy reaktív depresszió.


A biokémiaira többnyire hat a gyógyszer.


Nagyon súlyos katatón depressziósok (nem mozog, nem beszél, pelenkázni kell) infúzióban adatt antidepresszánstól hamar jobban lesznek.

Orbáncfű nekem nem segített. Még azt sem tudta megakadályozni, hogy mélyüljön. Végül bipol kevertbe tolt. A depresszióm ekkor már súlyos volt, ezzel egyidőben enyhe mániás tüneteim voltak.


Nekem depressziósan is van célom. De nem tudok tenni érte vagy nem sokat, amíg súlyosból nem javul közepesig a depresszióm. Azzal már tudok funkcionálni, de hamar fáradok.

2021. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!