Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet segiteni egy...

Hogyan lehet segiteni egy depressziós emberen? Ők mit keresnek?

Figyelt kérdés

Ha pl meglátok egy depressziós embert, mit mondjak neki hogy segitsek rajta? Hogy azon keresztül ne vegyen magára rosszat vagy ne állitson irreális feltevéseket magárol, és rávegyem hogy keresse a segitséget. Szabad mondani ilyet hogy szép, kedves vagy hogy erős vagy? Mitöl függ hogy a depressziós emberek hogy reagálnak a babusgatásra, elfogadják a szeretetet vagy bezárkóznak magukba?

Végső soron hogy lehet rávenni hogy terápiára járjon, hogy kigyógyuljon ebböl?

Na tehát mik várnak el a másiktól hogy elfogadhassák? És hogy lehet rávenni hogy elfogadhassák magukat és ne a hibáikról beszéljenek? mert ez okozza a rosszat de nem lehet vele mit kezdeni



2014. jan. 1. 02:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A babusgatas felejtos. De okosan ervelve kiemelheted, hogy miben is jo o, miben tud fejlodni. Szembesitsd vele, hogy csak elhatarozas kerdese, hogy jobban erezze magat. Ugyanakkor az elejen nagyon nehez lesz, es nem art, ha ebben nincs egyedul. Kerdezd meg jo-e neki, hogy igy erzi magat. Ha a valasz nem, akkor mutass neki alternativakat.


Egy sulyos depresszios.

2014. jan. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
Jó e neki hogy depressziós??? Jó kérdés,olyan mint mikor azt mondják hogy csak rajtad múlik és csak te tehetsz róla hogy depressziós vagy és minden a fejben dől el stb. stb. Látod a fránya depressziós mást nem tud kitalálni magának mint hogy neki az legyen és bosszantsa vele a környezetét.
2014. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valamit elneztel. A legtobb depresszios nem latja, hogy lehetne mashogy is, hiszen beteg. De az nem sokat er, ha mas mondja neki. Ra kell dobbenteni. Hadd tudjam mar, 13 eve beteg vagyok.
2014. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Nem néztem én el semmit. A magam példájáról írtam és én kezdettől fogva tudom mert diagnosztizálták egy idő után hogy depressziós vagyok./munkaképtelen/. Soha sem éltem valami álomvilágba aki mereven elutasít minden hasznára váló beavatkozást mert kizárja a betegségtudatot.
2014. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem a depressziós ember is tudja, hogy ő depressziós, érzi hogy nagy baj van, de olyan nagy a szenvedése hogy nem képes semmit se tenni. Ha valahogy a kedvébe tudnék járni talán megnyílna, hallgatna rám és feledtetni tudnám vele a baját és akkor tudnám is támogatni abban hogy menjen orvoshoz vagy legalább kicsit felviditsam.

2014. jan. 1. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértéssel, elfogadással. Nem szabad "cseszegetni", hogy tegyél már magadért... annál rosszabb.

El kell fogadni olyannak, amilyen, és akkor képes tenni magáért. Én ezt kaptam egy barátomtól, és így jutottam el odáig, hogy szakemberhez forduljak (nem erőltette senki, magam döntöttem így).

2014. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!