Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg? Vagy volt pánikbet...

Rocko9 kérdése:

Pánikbeteg? Vagy volt pánikbeteg de leküzdötte?

Figyelt kérdés
Én nagyon keményen benne vagyok de már 3 éve. Az eleje nagyon rossz volt aztan volt egy ido mikor ugy ahogy elvoltam de most megint nagyon rossz. 21 eves lany vagyok es mar evek ota szenvedek ettol.Pszhiologusnal voltam 3 alkalommal. De nem tartottam szuksegesnek a tovabbi terapitat mert tudom mitol alakult ki ez nalam. Antidepresszanst irt fel nekem a doki szedtem 1 evig de ugy ereztem semmit nem hasznal a vegen mar hanyingerem is volt tole ugy hogy annak a szedeset abba hagytam. Igazabol a legfobb tunetem az eros szedules ami mindennapos, mellkas szuras itt ott nem csak szív kornyeken hanem mindenhol van mikor a hatam is szur kozepen. Ez a ketto tunet ami szinte majndem mindennap megkeseriti az eletem. Azt tudni kell hogy nagyon sok kivizsgalason voltam mar. Vervetel,mellkas rongen,koponya mr mri,neurologus, szemeszet, ekg.. Semmit nem talaltak mindig az volt a valasz panikbetegsegtol vannak ezek a tunetek. Emelett a tunetek mellett meg pluszba egy fel eve korulbelul kialakult bennem hogy sok mindentol felek. Leginkabb az tunetektol hogy mikor jonnek elo ujbol, de viszont bizonyos etelek kiprobalasatol is amiket nem ismerek italok stb. Szoval nagyon feltem a sajat magam epseget. Minden reggel szorongva ebredek felve hogy akkor ma milyen napom lesz ma is fog e szurni a mellkasom illetve hogy ma is szedulni fogok e. Dolgozni nem dolgozok ez is egy nagy kisertet szamomra felek elmenni dolgozni mert azt hiszem ha ott leszek rosszul akkor nemtud rajtam segiteni senkisem. De pl ha tesommal mennek dolgozni vagy olyan emberrel aki kozel all hozzam ugy eltudnak menni. Volt is mar ra pelda. A parom es a testvereimmel erzem magam a legjobban biztonsagban. Egyedul az utcara kimerek menni boltba is orvoshoz is ezzel nincs gond. De viszont busszal egy masik varosba elutazni egyedul mar ketseges lenne.Bulizni nem jarok nagyon reg ota. Alkoholt apszult nem iszok evek ota egy kortyot sem. Ez is az miatt alakult ki bennem hogy inkabb egy egy ossze joveteleken vagy alkalmi bulikon nem iszok mert mivam ha epp akkor jon ram a rosszullet es ez miatt ki iktattam inkabb az alkoholt is az eletembol na nem mintha annyira hianyozna. Dohanyozni dohanyzok. De viszont kavet, energiaitalt,kolat nem fogyasztok. Es ezeket is azert nem mert ontudatosan eldontottem hogy nem kell nem akarom hogy felvidjek a vernyomasom. Ami egyepkent alltalaba mindig normalis. Szoval minden olyan dolgot amit ugy gondolok hogy arthat nekem kerulok inkabb. Nem merek nagyon tancolni se vagy epp futni mert megszedulok hamar es ettol felek. Elegge felelmetes erzes mikor elojon a szedules. Ennel mar csak telleg az felelmetesebb mikor szur a szivem fele mellkasom itt ott de annyira hogy ugy erzem sokszor hogy most meg allni a szívem és ennyi volt. Kicsit hosszura sikeredett tudnak meg meselni de az en kezem is elfaradna a pottyogtetesbe es titeket se akarlak untatni mar tovabb vele. Szóval igazabol ennyi a kerdesem viszont az hogy hogyan tudnak ebbol kikeveredni ,tanacsokat tudnatok adni? Es vajon vege lesz ennek valaha es elhetem ugy az eletem mint 3 evvel ezelott? Koszi elore is a valaszokat! :)
2021. dec. 2. 01:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonló tüneteket írtál, mint amik nekem voltak, kivéve a szédülés. Dettó én is úgy gondolkodtam, mint te, féltem mindentől. Nekem a pszichológus segített, kB 1 év alatt. Gondolatfüzetet kellett írnom, mi váltja ki a pánikot. Táblára kellett ragasztanom olyan képeket, amelyek jó érzéseket váltanak ki belőlem, és ezt olyan helyre tenni, ahol minden nap látom.

Nekem leginkább az szüntette meg, hogy gerincsérvem lett, így 100%ban máshova terelődtek a gondolataim.

Érdemes lenne gyógytornászt vagy gyógymasszőrt felkeresned, mert nyaki problémák miatt is szédülhetsz, kiegyenesedett lordosis, stb. És talán Facebookon is van pánikos csoport, hátha ott is olvasnál hasznos tanácsokat.

Jobbulást! ❤️

24L

2021. dec. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igazából nekem a sok agyalás váltja ki szerintem. Mert azon gondolkozok mikor fog szurni a mellkasom mikor fogok szedulni es ettol felek. Mennek a gondolatok. Meg igazabol barmi feszultseg vagy olyan dolog amitol felek vagy ilyesmi elo idezi a szorongast. Es altalaba nagyon hirtelen jelentkeznek ezek a tunetek egyik pillanatrol a masikra es van mikor egesznap vagy orakon keresztul el tart.Sajnos ugy kelek mar reggel hogy azon agyalok hogy remelem ma jol leszk. De koszi a tanacsokat. Aranyos vagy. Remelem ki jovok en is majd ebbol az egeszbol mihamarabb.
2021. dec. 2. 12:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. Már reggel úgy ébredtem, menjek e dolgozni, hogy leszek aznap. Nekem egy végtelenül egyszerű mondat nagyon sokat segített: Bármit is hoz a mai nap, sikeresen átgördülök rajta.

Ez jelenthet bármilyen szúrást, betegséget, pánikot, gondolatot... Túl leszek rajta, megoldom, kijövök belőle. :)

2021. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!