Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor kérhető, h. leszázalé...

Ilyenkor kérhető, h. leszázalékoljanak?

Figyelt kérdés

kamaszkorom óta küzdök súlyos depresszióval, most 39 éves vagyok, állandó, hosszú távú munkaviszonyom még nem volt, alkalmi munkából tengődtem, mikor jobban voltam, de ezek nem voltak bejelentve, kórházban kezeltek az idegeimmel, gyógyszereken élek.

rendszeres munkavégzésre nem vagyok alkalmas.

ilyenkor mit tehetek?


2021. dec. 2. 16:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
És nem használ az antidepresszáns?
2021. dec. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

nem, pedig 4 félével is kísérleteztünk

ill. pont, h. a munkavégzés ellenében hatnak, annyira lezsibbasztják az agyam.


egyetlen kiutat látok az öngyilkosságot.


nem akarok senki terhére lenni tovább, megélni nem fogok tudni, ha a szüleim meghalnak, és már nyugdíjasok.

2021. dec. 2. 16:38
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha egyébként munkaképes vagy, akkor a leszázalékolás a legrosszabb megoldás, mert nem ösztönöz aktivitásra.
2021. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az adagot próbáltátok csökkenteni?
2021. dec. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

igen

itt arról van szó, h. az idegeim annyira tönkrementek, h. nem tudok dolgozni

nem tudok teljesíteni.

felvettek még hónapokkal ezelőtt 2 helyre, de nem tudtam kezdeni


a végzettségem szerinti munkám komoly szellemi munka lenne, pontos határidőkkel, utazással, wemberekkel kommunikálni, agyban nagyon ottleni stzb.


én dekoncentrált vagyok, a gyógyszerek és a rossz állapotom miatt memóriazavaraim is vannak, le vagyok lassulva, nehezen hozok döntéseket, bizonytalan vagyok, naponta sírok rengeteget, alvászavaraim vannak, pánikrohamaim stb. stb.


nem megy... a halálban látom az egyetlen kiutat

2021. dec. 2. 17:01
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát pedig a megoldás nem a halál, hanem a gyógyszerek eltalálása, másik pszichiáter keresése. Lehet, hogy az antidepresszáns túl van adagolva, a szorongásoldó meg alul. És pszichoterápia is kell.
2021. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

nincs pénzem pszichoterápiára

a gyógyszerektől sokat híztam

nem tudok teljesíteni, most is csinálnom kéne egy szaknyelvi nyelvvizsgát, de nem tudok odafigyelni

nagyon beszűkült a tudatom, folyamatos veszélyvárásban élek, izolálódtam, rettegek, h. meghalnak a családtagjaim és végképp egyedül maradok

saját családom nem lehet, a sok stressz is közrejátszott, h. meddő lettem.

2021. dec. 2. 17:22
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Keressél itt [link] egy klinikai szakpszichológust, vagy pszichoterapeutát ingyenes krízistanácsadásra. Ha valakivel kialakulna itt a szimpátia, biztos fogadna utána pénzért terápiába. Hátha ez adna neked elég kezdőlökést, hogy a kevéske pénzed terápiára költsd, és például olcsóbban étkezz, vagy valahonnan máshonnan csoportosíts át pénzt erre a célra. És hátha adna annyi motivációt, hogy úgy éreznéd, hogy azért kell elmenned, ha mást nem csak ideiglenesen pár napokat dolgozni, hogy be tudd a terápiát fizetni magadnak.


Illetve, ha megmondod, hogy milyen diplomád van, akkor abban is tudunk, vagy tudna a szakember tanácsokat adni, hogy merre indulj el, milyen munkahelyen próbálkozz.

2021. dec. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

van 5 ezer ft-om

nem azzal van a gond, h. ne találnék munkát, mert mondom, h. felvettek, nem tudok dolgozni, ez a gond

túlságsan tönkre vok menve

2021. dec. 2. 17:44
 10/20 anonim ***** válasza:
44%
Mi az, ami miatt nem tudsz mondjuk csak egy hétig benn maradni a munkában? Nem kötekedésből kérdezem, hanem tényleg érdekelne. Hiszel-e Istenben, ha igen, akkor menj el egy lelkészhez, vagy paphoz, ők ingyen fogadnak. SZTK alapú pszichoterápiát nem próbálnál ki? Neted van, mivel tudsz ide írni. Így pár ingyenes alkalom egy terapeutánál is menne neked.
2021. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!