Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lyricát (pregabalint) Xanaxot...

Lyricát (pregabalint) Xanaxot és Paroxatot lehet együtt szedni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Mivel ez mind vényköteles, az orvos, aki felírja, tudni fogja.
2021. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a jó, hogy olyan orvosom van, aki nem tudja, mert ilyen kombinációban még nem használta. :D Itt elsősorban a xanax-lyrica kölcsönhatásokra lennék kíváncsi, mivel mindkettő köthető a gaba-hoz, csak másféleképpen és ha erősítenék egymás hatását akkor nagy az esély rá, hogy fejre állnék, azt meg nem szeretném. :D
2021. dec. 5. 17:44
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Nem szokás benzót együtt szedni a pregabalinnal. SSRI-vel viszont igen.
2021. dec. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3as: viszont ha nem elég a pánikzavarra/agorafóbiára és generalizált szorongásra az ssri és kell mellé a benzo, akkor a generalizált szorongásra harmadik gyógyszerként nem jobb a pregabalin, mint egy antipszichotikum? Csak mert sokan úgy szedik, hogy ssri+benzo+ap. Példa: mondjuk sertralin+xanax+olanzapin. Ap-t viszont nagyon nem szeretnék a mellékhatások miatt, ezért jött szóba szorongáscsökkentőként a pregabalin.
2021. dec. 7. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, hosszútávon nem szerencsés benzót szedni mivel a tolerancia miatt nem fog hatni. Nem tudom, hogy mióta szeded, de gondolom már jó ideje, ha antidepresszánssal együtt sem kielégítő az állapotod. Pregabalin toleranciával kapcsolatban elég ellentmondásos információk keringenek az interneten. Az sajnos tény, hogy abbahagyni nagyjából annyira nehéz, mint a benzókat és, hogy hosszútávon szedhető-e szorongásra az is kérdéses( értsd: fog-e még hatni mondjuk 4 hónap múlva is). Az antipszochotikumokról nem tudok nyilatkozni, csak utolsó mentsvárként szoktak szóba jönni szorongás kezelése esetén. Esetleg buspirone? Az nem egy durva szer, önmagában gyenge és várni kell a hatására heteket, de antidepresszáns mellett azért, lehet javítana.
2021. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5ös: Jó ötlet lenne, csak a buspironnal az a baj, hogy az is szerotonin agonista és 40mg paroxat mellett már eléggé összeakadna a kettő szerintem. Akkor maximum lehetne még tovább emelni esetleg az ssri-t. Nekem a xanaxal egy bajom van, az, hogy már a legelejétől is csak nagyobb adagokban hatott, 1-1.5mg egyszeri adag alatt semmi hatását nem érezni, mintha be sem vettem volna. Rivotrilt nem bírom, Rilex (Loranxil) pedig gyenge volt sok mellékhatással. Azóta egyébként (jó fél éve) fix adagon vagyok a xanaxból, csak még egy kis löket kéne, hogy teljesen jól legyek. Mindenesetre köszönöm a válaszod!
2021. dec. 7. 18:07
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

2 hétig szedtem a benzót vele.

Nálam nem mutatkozott semmilyen mellékhatás a kettőtől.

Pregabalint rendkívűl ajánlom.

Sokat javított a szorongásos depressziómon. Halott lennék már, ha nem írták volna fel.

Antidepit is szedek mellette.

2021. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Írtam privát üzenetet.
2021. dec. 9. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!