Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ép ésszel együtt...

Hogyan lehet ép ésszel együtt élni a közelgő rák vagy halál gondolatával?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és autoimmun bechterew kórral diagnosztizáltak, a létező összes izületemben tombol a gyulladás, se a gyulladáscsökkentők, se a biológiai terápia nem használ. Pont a nagybetűs élet kezdetén jött a betegség, mindent abba kellett hagynom, a sportot, a munkát, és a diplomáciai ösztöndíjprogramot sem tudtam elkezdeni. Vannak napok, hogy wcre is csak pókjárásban tudok kimenni, mert a fájdalomtól nem tudok lábraállni.


Viszonylag ezt a részét depresszió nélkül átvészeltem, viszont az, ami még hátra van, nagyon rémisztő. A biológiai terápia nagyon sok egyéb betegséget előidézhet, rengeteg példa van rá, hogy rákot okozott, de ha meg nem csinálom a terápiát, a gyulladás átterjedhet más szervekre, crohn betegség, látásra (uveitis), stb.


Önmagában az izületi gyulladással megtanultam együtt élni, de az a mennyiségű szenvedés, ami még vár rám teljesen elrémiszt. Minden nap már azért kell hálásnak lennem, hogy ma még ki tudom nyitni a szemem és nem fáj, vagy nincsenek emésztési problémáim. Lóg felettem a kard és bármelyik nap arra ébredhetek, hogy a gyulladás átterjedt máshova, a gyulladáscsökkentő fekélyt okozott vagy a biológiai terápia rákot.


Tökéletes életem volt, utaztam, sportoltam, egyetemre jártam, dolgoztam és már ott tartok, hogy ezt vissza se sírom, csak valahogy meneküljek meg a forgatókönyvszerinti folytatástól.


Hogyan éljem így az életemet?


2021. aug. 16. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon szomorúan olvastam végig! :( nagyon sajnálom, de csak azt tudom mondani hogy légy pozitív, minden rendben lesz! 🙏🤍 Imádkozt, és bízz! A hit nagyon sokat segít akkor is ha nem vagy vallásos! 🤍

Másrészt minden nap mondd el magadban többször hogy jól vagy, egészséges vagy, megtudod csinálni, és rendben lesz minden!

2021. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%
Én örülnék neki, ha meghalnék.
2021. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is igazából, csak valahogy kötelességemnek érzem, hogy itt maradjak szenvedni.
2021. aug. 16. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!