Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha esetleg szociopata...

Hogyha esetleg szociopata lennék azt felismerhetem magamon?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy h mag többször a fejemhez vágták h “úgy viselkedsz mint egy szociopata “. Ezek után elgondolkodtam és megnéztem a “tüneteit “ és így ez a “Ja tényleg ilyen vagyok , meg ez is igaz rám meg az is” és így a végén h “lehet hogy mégis igazuk vt akik ezt mondták? És ez megijeszt.. mert bár lehet hogy sokszor tul nyers vagyok (de sok lelki trauma ért és itt most nem arra kell gondolni h Jajj meghalt a hörcsögöm) hanem szülő halál stb… és ezeket nehezen vagy nem igazán sikerült feldolgozni és ettől lehetek ridegebb.. de nyomosztó érzés tolt el amikor ilyeneket mondanak rám mert az adott helyzetben észre sem veszem h ilyen lennék és így utólag gondolkodok el rajta h “basszus lehet hogy mégis van benne valami “ majd a következő gondolat “de én nem akarok ilyen lenni”… köszi ha végig olvastad :)

2021. dec. 6. 01:11
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

sajnálom a veszteséged :(


szerintem ezek alapján nem vagy az, de ezt egy orvos jobban meg tudná állapítani

Még több jellemző is segítene


Az sem mindegy, hogy az összes tünet illik rád, vagy csak egy része, nagy része

2021. dec. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én diagnosztizált pszichopata/szociopata vagyok. Eleinte zavart, mert ezt a “személyiségzavart” nagyon démonizálja a tömegkultúra, de a valóságban egyáltalán nem ilyen különleges a dolog. Én kifejezetten “megszenvedem”, hogy képtelen vagyok átérezni dolgokat, vagy mindenen nagyon gyorsan tovább tudok lépni, és hogy önbizalmat csak a pillanatnyi adrenalin-löket tud okozni. Nem tudom kijelenteni, hogy nem érzek, ugyanakkor azt sem, hogy igen. A napokban beragadtam a liftbe, igaz max. csak 1 percig nem működött, többszörös próbálgatás ellenére sem, mégsem féltem. Bár megnőtt a pulzusszámom, ami azt jelenti, hogy megkapta az idegrendszerem az impulzust, hogy baj van, mégsem voltam kétségbeesett, nem éreztem félelmet, hogy “jaj most mi lesz?” Sokáig nem tudtam, pontosabban nem akartam tudni, hogy amit én félelemnek interpretálok, az inkább valamiféle mentális diszkomfortnak nevezhető. A félelem egészen más, számomra mindenképp ismeretlen fogalom, talán soha nem is éreztem teljes egészében, csak mikroérzetekben. Ezek a mikroérzések vagy érzetek általában mindössze néhány másodpercig tartanak, utána gyorsan el is illannak. Próbáltam olvasni a témában, de kevés releváns szakirodalmat találtam ezzel kapcsolatban. Én is sokszor megkaptam, hogy túlságosan nyers, hűvös, fegyelmezett, racionális vagyok, de számomra mindig a többiek voltak a h*lyék, az érzelmileg éretlenek. Később rájöttem, hogy az egész világ ilyen, és voltaképpen én vagyok a különc. Mindenki szerelmi bánatát túlzott hisztériának tekintettem/tekintek a mai napig, és nehezemre esik meghallgatni másokat. Az egyedüllétet preferálom, kicsit talán mizantróp is vagyok. Kifejezetten irritálnak az ostoba és az impulzív emberek, az érzelmileg instabil, illetve az agresszív viselkedést egyenesen megvetem.


Szerintem a pszichopatákat vagy a szociopatákat tévesen gondolják agresszív elmbetegeknek. Való igaz, hogy a szociopaták reaktívabbak, de ez sok mindentől függ, és ez az egész személyiségzavar nagyon ismeretlen még a klinikusok számára is.

2021. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nagyon félek a liftbe viszont elég sekélyes az erzelmeim.. ettől függetlenül vannak és sírni is tudok de empátia csak nagyon ritkán van bennem. Nem is akarok bántani senkit de leginkább teljes semlegesség van másokkal kapcsolatban. Én inkább hirtelen indulatu vagyok és a rendezettseg helyett inkább egy kicsit a “káoszt “ szeretem és ebből a káoszból kihozni a lényeget. Én sem tartom elmebetegnek magamat de tény h nyers és hűvös vagyok. Nekem azt mondta egy pszichológus h nem foglalkoznak ilyenekkel mert nem lehet ezen segíteni.. és amikor pl bunkó vagyok valakivel nem is veszem észre viszont amikor utána szembesítenek vele nem mindig de van h rosszul érzem magam viszont abba a pillanatban észre sem veszem magam..
2021. dec. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!