Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van pszichológus Győrben, aki...

Van pszichológus Győrben, aki lehetőleg segít is és nem csak a pénz zsebeli?

Figyelt kérdés
Vélemények is érdekelnek, jó és rossz tapasztalatok egyaránt. Az lenne a legjobb, ha még 2022 márciusa előtt tudna vállalni, de erről már letettem, mert tudom, hogy hosszú a várólista.

2021. dec. 9. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Semmiképp nem tudnál kijönni a bajból egyedül?

Én már letettem a pszichológusokról.Szerintem nélkülük többre megy az ember.

2021. dec. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

22:29- nek.

Egyszer már kijöttem egyedül a nagyon mély depressziómból és azóta nem is estem vissza, de itt most úgy érzem olyan dolgok kerültek felszínre, amit szeretnék szakemberrel megbeszélni, mert most valahogy nem tudok 1ről a 2re jutni. :)

2021. dec. 9. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha gondolod írhatsz nekem privátot bár én csak egy vadidegen vagyok. Ha nagyon nem találsz senkit és úgy érzed nyugodtan írhatsz. Nem vagyok orvos de túl vagyok néhány dolgon az életben. Főleg a mentális problémákkal kapcsolatban. Egyébként nő vagyok.
2021. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos kevesen tekintenek hivatásként a munkájukra.Én ha választhatnék ezen a területen szívesen dolgoznék,mert érdekel az emberi lélek,illetve kihívással töltene el hogy megoldást találni személyre szabottan a problémákra,és segíteni embereken.Viszont ahogy belegondoltam valahol tényleg hosszú távon nyomasztó lehet hogy folyamatosan az emberek problémáit hallgatni,és megoldást találni rá.Megold egy ügyet az ember és jönnek futószalagon sorba.Csak a problémát a negatív dolgokat kapja és hallja a szakember is.Akinek ez a munkája,de ő is ember,és van lelke,és hosszú távon lehet lelkileg megterhelő.Úgyhogy kicsit a mentségükre szolgálhat,ha csak a pénzért végzik a munkájukat.

Nekem szociális szorongásom van,sose voltam szakembernél a problémámmal.Sokat olvastam utána,tapasztaltam,kísérleteztem,próbáltam megtalálni a módját hogy boldoguljak az életben.Több kevesebb sikerrel ez sikerül is.Vannak hiányosságok az életemben,de többnyire elégedett vagyok azzal amilyen célokat kitűztem és megvalósítottam és felépítettem az önbizalmam és a felnőtt életem.És ezt csak magamnak köszönhetem...de senki más nem érhette volna mindezt ,csak én.Egy szakember is csak rá tudott volna vezetni a helyes útra,vagy a megoldásra.Egy depresszióból sem konkrétan a pszichológus fog kirángatni,max. megmutatja hogy juthatsz ki,de neked kell megtenni a lépéseket.Ahogy az 1-es válaszoló is írta..nem a pszichológusra kell építeni a dolgot,hogy elmész és kész akkor meggyógyulsz.Nyilván ő erre van képezve,tehát pontosan tudja,tapasztalata is van hogy értesse meg és vezessen rá arra hogy milyen lépéseket,változásokat kell eszközölnöd ahhoz hogy újra a régi legyél.Meg nyilván meghallgatja a történeted és feltárja a probléma forrását.

Nem ellenzem a pszichológust,hisz szakemberről van szó...de én a problémámmal azért nem fordultam sose hozzájuk,mert számomra teljesen nonszensz helyzet.Hogy egy vadidegen még akkor is ha ez a munkája...szóval egy idegennek tálaljak ki és mondjak el olyan dolgokat amiket pl. még a szeretteimmel sem osztottam meg.Úgy,hogy fogalmam sincs milyen ember,mennyire végzi lelkiismeretesen a munkáját,vajon emlékszik -e majd rám a következő alkalomnál,vagy csak kötelező módon végighallgat és alig várja hogy leteljen az idő és hazamehessen.Nekem ez nem feküdt.Így kénytelen voltam magam boldogulni,és szembe nézni a bajommal.

Szerintem a legtöbb mentális probléma kulcsa az akaraterő.Mármint a gyógyulásé...az első lépésként ha az megvan,akkor nincs lehetetlen.

2021. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Győrben, akit én találtam online felületeken Németh Vilmos, bár ő magán pszichoterapeuta. Nem tudom, hogy a magán terápia játszik-e nálad belefér-e anyagilag. Online terápiára járnál-e? Sok jó klinikai szakpszichológus, és pszichoterapeuta rendel online is, de persze ez is fizetős. Online szakembert tudok ajánlani neked.
2021. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ritter Andrea, Miskolczi Terézia?
2021. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5. vagyok, Ritter Andreához Csornára járta 15 éve gyerekként, és kedveltem. De most szerintem felment Pestre, ahogy néztem.
2021. dec. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyorben is van. :) Irj ram. :)
2021. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! A győri Egeszségfejlesztési Irodánál van lehetőség ingyenes tanácsadásra, pont a napokban láttam, hogy lehetett jelentkezni.

Igaz, online tanácsadásról van szó, de hátha segítség ez az infó is. Facebookon megtalálod őket.

2021. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!