Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ingyenes (TB által finanszíroz...

Ingyenes (TB által finanszírozott) heti terápiás lehetőség, Budapesten?? Lehetőleg jó pszichológussal.

Figyelt kérdés

Nagy segítség lenne heti terápiára jarni, be is jelentkeztem egy rendelőintézetbe, ahol a betegfelvételnél elkérték az elérhetőségeim,és azt mondták majd a pszichologus keress. Ennek sajnos már 3 hete. Nagyon türelmes vagyok, de most jelenleg nem annyira. És tök rossz, h úgy kb se tudom mikor kereshet majd a pszichologus, mert a betegfelvételen se mondtak semmit. És szeretnék nagyon jól lenni, es vegre pszichologussal is elkezdeni a terapiat. Nekem jelenleg a pszichiaterem tart terapiat, aki egyben pszichoterapeuta is-és igen jól csinálja amit csinál-, viszont ahhoz, h jobban legyek es testileg is gyógyuljak es megszűnjenek a testi tüneteim,fájdalmaim is, úgy gondolom, h a lelki dolgaimmal is kellene foglalkozni....kérdeztem a terapeutam de ö most nem mondott tippet, hova tudnek menni. Regen még a Tünder hegyet mondta, de oda befekvésre. Halisten azert annyira nem nagy a baj pszichésen, és amúgy igazabol sose volt, hiaba mondta, batataim is alátámasztottak, es nem ertettek, illetve több orvos szerint se vgyk, psziches eset-h be kellene feküdnöm. Inkabb, h testi fajdalmaim vannak, nem reszletezem miért, es ugy gondolom ha tudnek heti terapiat folytatni, a testi tüneteim is jobbak lennének. Elmulnánank. A többi kezelés mellett.

Igazaból a legjobb a női terapeuta lenne. Én is fiatal nő vgyk. Lakhelyemnél már probálkoztam. Hat katasztrofa volt. Oda nem mennek vissza.



2021. márc. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a TB-s pszichologusok tele vannak.


Maganba jobb menni, tobb szemptonbol is (ha megteheted).

2021. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi pénzem. Diakmunkaztam régen. Aztan feketen meloztam, mert nem jelentettek be, de szüksegem volt pénzre. Aztan lett egy balesetem, evekre kidőltem, amiatt tudok nehezen is elhekyezkedni, mert nagy fajdalmaim vannak, aztan konkretan igy semmilyen segely se jar nekem... Orrba szajba jelentkezem munkakra most is, részmunkaidőre is, lassan barmit dolgoznrk csak legyen pénzem. Semmi pénzem 1500 ftom van erre a a hónapra. Hat kivgyk rendesen. :(
2021. márc. 10. 17:39
 3/8 A kérdező kommentje:
Azert köszönöm a segitseget.
2021. márc. 10. 17:39
 4/8 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Hat eloszor is: fel a fejjel, ennek is vege lesz es csak nezz elore, elmelyulni a negativ gondolatokban nem vezet jora! Es amugy is, sosem tudod hogy melyik nap milyen szerencse er :) En ezt egy felakasztas utan tapasztaltam meg.


Esetleg ha hiszel a gyogyszerekben, meg nem vagy ellene akkor tudok valamit ajanlani. Felteve ha ennyit meg tudsz meg azert engedni magadnak.


Egy masik helyre is kommenteltem, mentalis problemakkal (lehangoltsag foleg) kuzdo felhasznalonak. Bemasolom ide:


Esetleg ki lehet probalni az orbancfu-t (hatoanyagok: hyperforin, hypericin). Ebbol lehet teat csinalni, ez egy SNDRI (Serotonin-norepinephrine-dopamine) visszavetel gatlo. Az SNDRI-k ugy mukodnek, hogy gatoljak az idegsejteknel a neurotranszmitterek (az a harom amit elobb irtam) visszavetelet, igy a synapse-ban (a ket idegsejt kozott) maradnak egy hosszabb-rovidebb ideig igy fejtik ki a hatasukat.


Tea boltokban lehet kapni, mindennap igyal meg belole egy eloirt mennyiseget mondjuk 1 honapig.


Figyeld milyen valtozasok vannak.


Ez szerintem meger egy probat es ez bizonyitva is van!


[link]

2021. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Es amennyiben van munkahelyed vagy TB tamogatas alatt vagy akkor is erdemes felhivni egy ket helyet ha nem tobbet, hogy van e kapacitasuk a pszichologusoknak, nem lebeszelni akartalak errol!
2021. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem a lehangoktsággal van a baj, vagyis mostmár nyilván azzal is. Pont megakarom úszni a gyóygszereket, mivel amugy a pszichés gondokat a gyógyszer nem szünteti mrg, hanem a terápia az ami segítene. De persze agyi hormon szint leépülhet magától is, és azt vissza kell pótolni gyógyszerrel. Azon mrg a terápia nem segit.

Na leirom újra. Az van, h volt rgy balesetem. Károsodott ah ideg. Krónikus fájdalom szindromam van, vagy illetve idegkárosodásos fájdalmam. Eleg nagy fajdalmaim voltak, most picit enyhültek, de akkor is csak 2-3 órára. Aztan ezert nem tudok evek óta dolgozni. Es azert nem kapok sehonnet segelyt, mert diakmunkaztam illetve feketen dolgoztam, aztan jott ez a baleset dolog....érted... Hogy nem volt rendes munkahelyem, igy kb semmi támogatást nem kalok anyagilag sehonnet. Próbálok jelentkezni munkakra, de sehiva se vesznek fel. Pedig még szakmam is van, nem csak érettsegim. Ugyh inkabb tudod euert vgyk lehangolt, h jelentkezem munkakra, es nem sikerül allast talalnom. Es, h nincs penzem. Emiatt vgyk elkeseredett. A leirom még egyszert ne vedd nagadra :)! Úgy értettem, h megprobalom újra elmagyarazni, mert lehet az elsőnél nem jól írtam, es nem ertetted annyira.


Hat a szerencse mar ram talalhatna.


Örülök, h sikerult túl élned a felakasztast. Es sajnalom, h ilyen dologhoz kellett folyamodnod. Amugy en nagyon félek a gyógyszerektől is... Bar azt mondják a szemelyiseget nem valtoztatja meg. Hat nemtudom. Vgy attol felek, ha abbahagynam már nem az lennek aki. Félek, h agressziv lennek. Pedig nem az vgyk. Egy eleg nyugodt szemelyiseg vgyk.


Nagyon aranyos vgy, h próbálsz segíteni. Hat amugy mar kivagyok, h nem tajekoztatnak semmiről. Legalabb mondanak azt, h hosszu a varolista a pszichologusnal.

2021. márc. 10. 23:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Ne próbálkozz állami ellátásban. Van egy középút, az alapítványok megkeresése. Vagy ingyenes vagy pár ezer. Ilyen az ébredések alapítvány, a Nap kör. Ezek jó helyek tb alapon. És lelkiismeretesebb pszichológusokat talász mint egy gondozóban.
2021. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7es. Igen, hozzám is ma jutott el, a Nap kör alapítvány. Lehet felkeresem őket. Ma sikerült elernem azt a pszichologust akihez bejelentkeztem, csak még sokat kell hozza varni, de mondta ö is, h megprobal segiteni. Ameddig ö nala nem lesz hely, addig jarok mashoz, utana meg ö atvesz. Addig segit vkit keres i vgyis egyutt keresunk vkit. Nagyon aranyos. Sose találkoztam még ennyire aranyosal. Igen amugy nekem is negativ elegge a tapasztalatom államit illetően. De ö nagyon segítőkész. Es 7-es es mindenki ti is. Köszönöm!!!!
2021. márc. 24. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!