Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan történik pszichiátriai...

Hogyan történik pszichiátriai osztályon a betegfelvétel, ha valakit bevisznek?

Figyelt kérdés
Esetleg el tudnátok mondani, hogy mi történik? Köszönöm!

2021. dec. 11. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Az ajtóban fogad téged egy orvos, vagy ápoló, ha nem súlyos a helyzet, akkor várakozol kicsit a vizsgáló előtt. Az orvos behív, elbeszélget veled 10-60 percig. Hogy vagy, mik a tünetek, miért jöttél/hoztak be. Elhadarja a formaságokat, aláírat veled pár papírt, majd az ápoló/nő elkísér a kórterembe, és megmutatja az ágyadat. Kipakolsz, leülsz az ágyra, és próbálsz mosolyogni a többi betegre, ami nem fog sikerülni. Ha zártosztályra kerülsz, akkor elkérik az övedet, cipőfűzőt, kést, kisollót, át kell öltözni pizsamába. Nyílt osztályon nem. Ha kér ilyet az orvos, akkor elkísérnek/elküldenek vérvételre, és/vagy egyéb fizikai vizsgálatokra. A továbbiakban elmondják, hogy milyen foglalkozásokon kell résztvenned, elmondják mikor van ebéd, és a szabályokat. Innentől kezdve csak azt kell csinálni amit mondanak, szót fogadni, ha hívnak, menni.
2021. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kell várakozni, aztán behívnak a nővér szobára, tesznek fel kérdéseket, megmérik a súlyodat, nekem átnézték a bőröndömet is. Aztán oda kísérnek egy ágyhoz, várod, hogy beszéljen veled orvos, vagy legyen valami.

Engem pszichiáter orvos utalt be mindig.

2021. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a zárton több dolgot vesznek el, pl. fém dobozos májkrém, szemöldökcsipesz, nyilván gyógyszereket is, plusz ott minden értékedet, iratodat (pénztárca, személyi, mobiltelefon, lakáskulcs).
2021. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, mindig kihagyok valamit... Szóval én mindig egy ambuláns dokitól kerültem be "egyenesen" az osztályra.

Szóval nem csak magamtól odamentem egy pszichiátriára, az nem tudom, hogy megy.

2021. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!
2021. dec. 11. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos bőven van tapasztalatom, de csak a Nyírő Gyula kórházzal. Bevisznek, jön egy orvos, kikérdez, egy-két fizikális vizsgálatot végez. Utána le kell vetkőzni bugyira, adnak egy hálóinget és az összes ruhádat, értékedet felírják és elzárják. Semmi nem maradhat nálad. Ez a betegfelvételi részleg, pontosítva megfigyelő. Négy ágyas szobákkal, amit zárnak, nem lehet kimenni (de ez nem a klasszikus zárt osztály). Ott eltöltesz egy (vagy esetleg két) éjszakát, utána felkerülsz a nyílt osztályra. A többit már leírták.
2021. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!