Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez androfóbiának számít? Mit...

Ez androfóbiának számít? Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés

Rettegek még a gondolatától is, hogy egy fiú hozzámérjen, vagy esetleg táncolni kéne vele. Jövőre leszek végzős és mindenki elvárja, hogy a szalagavatón majd keringőzzek. De ahogy belegondolok, hogy egy fiú megfogja a kezemet és derekamat, hányingerem lesz és a sírás kerülget, a szívem hevesebben ver, remegek meg ilyesmik. (Pont ilyeneket vált ki belőlem az is, ha több ember előtt kell beszélnem, bár ennyire talán nem durván.)

Ha ismeretlen fiúkat/férfiakat látok valahol, mindig igyekszem a lehető legtávolabb maradni tőlük, mert félek tőlük, főleg ha felnőttek, és ez is hasonló reakciót vált ki, csak nem annyira erősen.


Semmi olyan nem történt velem, ami erre adna okot, senki nem molesztált vagy erőszakolt meg, vagy bármi ilyesmi.


Iskolapszichológushoz anya (más okokból) el akart küldeni, de jelenleg nincs szabad időpont. Korábban voltam már nála mondjuk, de nem sikerült megnyílnom, bár anyának még kevésbé tudok megnyílni, szóval neki el se mondtam amit érzek. (Csak írásban tudok rendesen megnyílni, és csak anonim.)


Ha fiú osztálytársak, vagy férfi tanárok vagy családtagok vannak a közelembe az nem zavar, addig amíg nem érnek hozzám. (Családtagoknál is zavar az érintkezés, de az nem vált ki olyan reakciókat, amiket korábban említettem.)



2021. dec. 12. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elárulod, hogy még milyen problémád van, ami miatt pszichológushoz akarnak küldeni...?
2021. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
mindenkeppen menj pszichologushoz, mert ez a szintu fobia vagy szorongas mar megakadalyozza a normal eletet. kitartast !! (tancolni amugy nem muszaj a szalagavaton, ha nem akarsz)
2021. dec. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

Leginkább amiatt amit a kérdésben írtam a mások előtt beszélésről, meg mert nem szeretek emberek között lenni, beleértve a családomat. (Anya ennyit tud, szóval nagyjából ezeket mondhatta a pszichológusnak.)

Amikor korábban voltam, akkor az is ok volt, hogy nem igazán tudtam feldogozni apám halálát. (Kilenc éves voltam, amikor meghalt, rá 4-5 évvel voltam a pszichológusnál)

2021. dec. 12. 16:25
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szerintem ezt már nyugodtan lehet androfóbiának nevezni. Én is csak a pszichológust tudom javasolni. Elég sok pszichológus van, tehát ha valamelyikkel nem találod a közös hangot, akkor érdemes lehet másikkal is próbálkozni, hátha lesz olyan, aki szimpatikus, és akinek meg bírsz nyílni. Még azt is el tudom képzelni, hogy van olyan, amelyik elég rugalmas az online formában való beszélgetéshez, ha elmondod, hogy neked írásban könnyebben megy a kommunikáció.

Azt is megteheted például, hogy leírod az érzéseidet és megmutatod anyukádnak, vagy akár ezt a kérdést is megmutathatod neki. Mert ahhoz, hogy segítsen, nyilván jó lenne tudnia róla.

Most pedig egyelőre teljesen felesleges a szalagavatóra gondolnod, addig még sok idő van hátra. Nem érdemes olyanon agyonstresszelned magad most, ami még csak egy távoli lehetőség. Egyébként a szalagavató nem is kötelező, pláne fiúval táncolni.

2021. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Olvastam egy olyan külföldi nőről, akinek szintén erős androfóbiája van, és állítólag a szülei kisgyermekkorban való válása vezethetett nála oda. Szóval nálad lehet, hogy apukád elvesztése a kiváltó ok. De mindenképpen szakemberre van szükséged, mert elég vacak dolog ilyen rettegéssel és rossz érzésekkel élni, mint amiket leírtál.
2021. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tehát akkor sima szociofóbia, nem?
2021. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"tancolni amugy nem muszaj a szalagavaton, ha nem akarsz"

Tudom, de a családom nagyon kiborulna, meg nem hagynának békén azzal, hogy meg fogom bánni.

2021. dec. 12. 16:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi az az androfobia?
2021. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8: a férfiaktól való félelem.


De ahogy a kérdező írja, általában nem szeret emberek előtt lenni, beszélgetni - tehát azért írtam, hogy szimpla szociofóbia...

2021. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy leszbikus vagy kérdező csak elfojtod magadban!!!
2021. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!