Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak xanaxal tudok aludni...

Csak xanaxal tudok aludni évek óta. Most sikerült lecsökkentenem 4mg-ra. Sokszor olvastam, hogy a melatonin segíti az elalvást. Ha elkezdem használni a kettőt együtt, akkor a melatonin segíthet hogy tovább tudjam csökkenteni a xanaxot?

Figyelt kérdés

2021. dec. 13. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem keverném őket, hátha összekombinálódnak.
2021. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ne keverd szerintem sem. Inkább csökkentsd a xanaxot, és reggelenként menj el futni,vagy sétálni, hétvégén túrázni.

Ezek fognak segíteni szerintem.

2021. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 4 mg Xanaxszal alszol, akkor a melatonin semmit nem fog érni.
2021. dec. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább álmosító antidepi lenne jó. Amellett jó eséllyel kevesebb Xanax is elég lenne, de lehet nem azonnal, mert a csökkentéssel járó megvonási tünet alvást akadályozó lehet, amire ebben a megvonásos időszakban lehet, h nem elég az antidepi.
2021. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor kevés az esély rá, hogy sikerülne vele tovább csökkenteni a xanax mennyiségét ezek szerint. Még egyszer sem próbálta a kettőt együtt. De már nem tudok kitalálni semmit hogy kevesebbet vegyek be mert nem tudok aludni. Pszichiáterem meg csak januárban lesz legközelebb, ezért megkérdezni sem tudom.
2021. dec. 13. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:

De, van rá esély! De lehet, h nem elég az álmosító antidepi hatása, miközben megvonási tüneted van. Pl 4 mg-ból 0,5 mg elvétele 1-3 hétig okozhat megvonási tünetet (pl elalvási gondot, szorongást, nyugtalanságot stb). Jó esetben csak enyhét, azt ellensúlyozza egy másik álmosító gyógyszer. Rossz esetben ki kell várni, hogy a megvonási tünetek elmúljanak és akkor már újra jól alszol mert segít az antidepi.


Jó esetben egy álmosító antidepi mellett tudsz aludni kevesebb Xanax-al is, a megvonási tünetes időszakban is.


Lassú tempóban, fokozatosan lehet csökkenteni tovább.

2021. dec. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Melatonin ilyen mennyiségű X nél nem ér semmit. De szedheted,csak felesleges.
2021. dec. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én xanax mellé első "antidepresszánsnak" Valdoxant kaptam. Nekem egyáltalán nem jött be, de van, akinek meg jó.

[link]


Xanaxról leszokás téma: [link]

2021. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!