Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire van rossz állapotban...

Mennyire van rossz állapotban a pszicholgiai segítségnyújtás Mo-n nemzetközi összehasonlításban?

Figyelt kérdés

Nem a finanszírozási részére gondolok hanem, hogy a szakembereink mennyire végeznek rossz munkát?

Belső ember azt mondta nekem,hogy nagyon silány a szakembergárda és többség munkája nem ér semmit.

Belülről így látja.

Más országokban mennyivel dolgoznak hatékonyabban?



2019. szept. 2. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Kezdjük ott, hogy a pszichológiai tanszék alapból puhatestűeknek képez ki! De ez az egész világon így van, nincs köztük különbség. Gerinctelen, nyáladzó vakarcsok.
2019. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Személyes tapasztalatom :

Ketten elzavartak "megengedhetem magamnak, hogy csak zsidókkal foglalkozzak" indoklással.

Egy üvöltve zavart ki az ieodájából, hogy mit képzelek, ha nem vagyok hajlandó gyógyszert szedni, akkor nem akarok eléggé gyógyulni.

A szakmai fekészültségükröl nem tudok nyilatkozni, az erkölcsiről kaphatsz képet, ha az elmaradt órák kezelését megnézem a szolgáltató weboldalán. (Az természetes, ha ők mondanak le alkalmat)

A tudományos megalapozottságról képet kapsz, ha utánajársz a "Járókelők közömbössége" (már a kiindulási feltételek is hamosak) Ha már ott vagy nézz utána a többi ismert kísérletnek.

A "kéményseprés" nevű módszer esetén a páciensnek valószínűleg nem lelki baja volt.

2019. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
más országokról nem tudok, de az utolsó alkalommal mikor meglátogattam egy "szakembert" 6-7 éve tartó depresszió, öngyilkossági kísérletek és egyéb mentális problémák miatt, azt a tanácsot kaptam hogy igyak több vizet és akkor majd minden jobb lesz
2019. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem jó a véleményem, találkoztam nagyon kedves és jó szakemberekkel. nekem a pszichiátriával van bajom, ők csak a gyógyszerekhez ragaszkodnak. amúgy nagyon kevés szakember van, szóval ha már szóba áll veled már fél siker.
2019. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itthon a mentálhigiénia gyakorlatilag a nullán van. Persze jó sok pénzért megkapod azt is, de a társadalom 5%-ának ha van erre lehetősége. Azoknak akiknek a leginkább lenne szüksége pszichológusra/pszichiáterre azok vagy hónapokig kell várjanak a sorban vagy kapnak egy olyan pszichológust/orvost aki már amúgy is ki van égve és nem nagyon tud teljesen odafigyelni rád vagy nem is akar túlságosan foglalkozni veled.

A pszichológus már inkább beutal pszichiátriára ahol meg jól teletömnek gyógyszerrel. Ez megy ma. És itt nem a rendszerrel van a baj, hanem az egész magyar társadalom kilátástalanságával. Mert ez szüli a sok problémát. Az egészségügyben dolgozók meg természetesen azért a pénzért nem fognak 20x több munkát végezni akármennyire is lelkiismeretesen végzik a munkájuk.

2019. szept. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hollandiáról tudok nyilatkozni, itt elvileg az egyik legfejlettebb a világon a mentális egészségügyi rendszer. Ha elmész a háziorvoshoz ő beutal az általános pszichológushoz (aki minden háziorvosi praxisban van), és ez a pszichológus szépen a tünetek alapján bizonyítottan hatékony terápiás módszert keres neked, azt is figyelembe véve mi illik a klienshez, és beutalja oda. Nagyon sok kutatást végeznek, próbálnak folyamatosan javítani, újítani. Az újfajta terápiás irányzatok (ACT, MBT, DBT, stb...) is elérhetőek, míg itthon sajnos még sokszor képződni se lehet ezekben. Viszont a magyar mentális egészségügyi rendszert kár hasonlítgatni a nyugati rendszerrel, sok, akár európai országban is még rosszabb helyzet lehet mint nálunk (de természetesen arról nem tudok nyilatkozni mert nincs tapasztalatom, Romániáról mondjuk nem sok jót hallottam). A szakemberek "silányságát" nem tudom hogy érted, rengeteget kell tanulniuk itthon, az egyetem után még rengeteg képzésen, évekig. Lehet, hogy nem a legújabb tudást kapják meg, de sok minden, "alap dolog" ugyanúgy működik az egyes terápiákban, egy segítő, támogató kapcsolat már önmagában egy terápiás eszköz. Pénz és némi attitűdváltás nélkül (mind a pszichológusok, mint az őket körülvevő munkatársak, mind a tágabb társadalom részéről) nem sokat lehet ezen változtatni.
2019. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az államilag finanszírozott pszichológiai segítségnyújtás gyermekek/serdülők számára még csak-csak elérhető de a felnőttek számára a lehetőségek sokkal korlátozottabbak. A szakemberek között előfordulhat tehetségtelen/kiégett stb., de a túlnyomó többség olyan aki hosszú éveken át tanul, sok energiát, lemondást pénzt fektet abba, hogy másokon segíthessen.
2019. szept. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!