Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik a pszichológusnál...

Mi történik a pszichológusnál az első alkalomkor, majd a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le, mit csináltatok az első találkozón, később milyen feladatokat kaptatok, hogyan kezeltek, mennyi ideig tartott, hatásos volt e stb...

Bármi ami eszetekbe jut, szívesen elolvasnám.

Hamarosan menni fogok én is.

Köszi előre is.


2021. dec. 16. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Ezt nem lehet leírni, mert minden embernél teljesen különbözik. Attól függ, mit lát nálad problémának. Beszélgettek, ebből áll a kezelés.
2021. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Én több szakemberhez is jártam személyes, vagy online terápiára.


Valakinél az életutam elmesélése volt az első pár alkalom, hogy milyen volt a gyerekkorom, milyen volt a szüleimmel, testvéreimmel a kapcsolatom, és milyen most. Milyen a munkám, szeretem-e, jó vagyok-e benne. Milyen a viszonyom a nőkkel. És utána tűztünk ki terápiás célt. De pár alkalommal a terápia kezdete után abbahagytam vele a közös munkát, mert kívülről akarták a terápiámat irányítani mások.


Jelenleginél el kezdtem egy problémáról, és a problémákhoz kötődő érzelmi viszonyokról beszélni. És ezt csináljuk pár alkalom óta. És nincs konkrét terápiás cél.

2021. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Én még csak egy hónapja járok, de eddig annyi volt, hogy az első két alkalommal "ismerkedtünk", az első alkalommal nagyjából elmeséltem neki dióhéjban a problémáimat, és az előzményeit, a második alkalommal kb ugyanez volt, csak picit jobban belekérdezett dolgokba, de még mindig nem tudtunk a mélyére ásni. A harmadik alkalomnál egy "tesztet" csináltunk, Dixit kártyákból kellett választanom pár darabot, amik tetszettek, és pár darabot, amik nem, aztán azokat beszéltük át, majd választanom kellett 3 kártyát, ami a párommal való kapcsolatunkat tükrözi, és azokat is átbeszéltük. Utoljára pedig megcsináltam a Rorschach (tintafolt) tesztet. Jövőhéten gondolom megtudom annak az eredményét.


A teszteket egyébként én kértem, nem ő találta ki, pontosabban a második alkalomnál megkérdeztem, hogy lesznek-e ilyen tesztek, mert azokat úgy szeretem.

2021. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is jártam. AZ első pár alkalommal feltérképezte a dolgokat. Aztán meg terápia függő, de általában integratívot használnak (ami kognitív meg séma) Én mondjuk rájöttem, hogy mit csinált így teljesen hatástalan volt az egész. Azóta csak kutyaidomárnak hívom őket :D Pavlov kutyája és a módszereik miatt. Hallottál már a tanuláselméletről és az operáns kondicionálásról?
jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!