Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kineziológus ilyen esetben?

Kineziológus ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves anorexiás lányom, bárhova megyünk, senki és semmi sem segít. A pszichológusa a világon semmit sem ér, a pszichiáterről inkább ne is beszéljünk. Kaptam egy tanácsot egy ismerősömtől, hogy vigyem el kineziológushoz. Azt mondta, együtt menjünk, mert itt nem csak az evésről, annak sokkal mélyebb okairól van szó.

Nektek mi a véleményetek erről, esetleg valakinek van valami tapasztalata ilyen esetben kineziológussal? Ha tényleg van rá esély, hogy segítsen, akkor kifizetek bármennyi pénzt, nem érdekel, de ha ez is csak egy hatástalan dolog lesz, akkor nem is szeretnék vele próbálkozni, ne érjen még egy csalódás.



2021. dec. 18. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

A kineziológus semmit sem ér... Egyáltalán nem ajánlom, mivel nem szakember, csak elvégzett egy pár hetes tanfolyamot.

Milyen pszichológusnál voltatok? Én is evészavaros voltam és jártam pszichoterápiára. Anorexiát csak klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta kezelhet, egy "egyszerű" pszichológus nem.

2021. dec. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Klinikai szakpszichológushoz járunk, de nem tud segíteni, ő maga is megmondta.
2021. dec. 18. 09:05
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

2# Másik klinikai szakpszichológushoz nem tudtok elmenni? Nem mindenkinek megfelelő a szaktudása, de az is lehet, hogy nem találták meg az összhangot a lányoddal.

A súlya milyen kategóriában van? Igényelne/javasoltak miatta kórházi befektetést?

2021. dec. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ő már a második, akinél voltunk sajnos...

40 kg-ról indultunk, most 42-43 kiló 165 cm-hez, de bele van betegedve a hízásba, kövérnek látja magát. Magán pszichiáter egyszer már be akarta fektetni, úgy könyörögtem ki neki, hogy ne tegye.

2021. dec. 18. 09:13
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha más nem működik, akkor nincsen egyéb opció, a kórházba való befektetésen kívül. Ha továbbra is ilyen kevés - esetleg még kevesebb - lesz a súlya, akkor azzal óriási kárt okoz a szervezetének. A hormonrendszer felborulásáról és a hajhullásról tudnék mesélni rengeteget... Ennél a kórház is jobb. Én a helyedben keresnék egy harmadik klinikai szakpszichológust/pszichoterapeutát, és ha az sem jön be, akkor elgondolkoznék a kórházon. A pszichiáter sem véletlenül javasolta.
2021. dec. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Még valami. A lányod választja ki a pszichológust, vagy te? Én magamnak választottam. Elolvastam a bemutatkozásaikat, megnéztem a képeiket, és kiválasztottam egy nekem szimpatikusat. Ez nálam sokkal jobb verzió volt, mintha valakit "kijelöltek" volna, hogy hozzá kell mennem.
2021. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A kórházat egyikőnk sem szeretné, hallottunk pár dolgot arról, hogy milyen embertelenek ott a gyerekekkel. A hajhullás, menstruáció kimaradását mi is megtapasztaljuk, sajnos már majdnem egy éve nincs vérzése..
2021. dec. 18. 09:26
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem választottuk, őt ajánlották, mondván, ő nagyon jó.
2021. dec. 18. 09:27
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
Akkor én tényleg azt ajánlom, hogy most válasszatok ti. Egy próbát mindenképp megér. A pszichológus keresés nem igazán működik ajánlás alapján, mert minden embernek más jön be. Lehet, hogy az adott pszichológus személyisége nekem szimpatikus és könnyen megtalálom vele az összhangot, de ez nem jelenti azt, hogy a lányodnak is megfelelő lesz.
2021. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindent megpróbálunk.
2021. dec. 18. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!