Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két ellentétes személyiségű...

Két ellentétes személyiségű terapeuta és páciens tud együtt dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha a páciens nagyon komoly, formális, vallásos, erkölcsös, konzervatív a terapeuta pedig hippi, ateista, liberális, nagyon laza?


Természetesen mindkét fél tiszteletben tartja egymás nézeteit, de a két személyiség mennyire tud hatékonyan együtt dolgozni? Vagy jobb ha a páciens olyan terapeutát keres, akivel jobban hasonlít (azaz komolyabb, vallásosabb).


2021. dec. 18. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
igen
2021. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A terapia nem a pszichologusrol kell szoljon, hanem a paciensrol. Nem gondolnam, hogy az a jo szakember, aki tulzottan belekeveri a sajat eletet a dologba. Nem ertek hozza, annyi a tapasztalatom, hogy jartam par honapot pszichologushoz, viszont azon kivul, hogy a holgy nagyon kedves, nyugodt volt, illetve elmondta, hogy hazas es gyerekei vannak, mast nem tudtam meg rola es szerintem jol van ez igy.

Szerintem egy jo szakember nem itelkezik, es ha te vallasos vagy, nem fogja azt mondani, hogy szerinte ez egy faszsag es ne csinald. De egyebkent elvileg vannak kereszteny (barmit jelentsen is ez a gyakorlatban) pszichologusok, egyszer lattam meg ilyen hirdetest is, ha ez nekem fontos lenne, akkor ilyen szakembert keresnek.

2021. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Természetesen igen, a terápia főszereplője a páciens. A terapeuta csak vezeti a foglalkozást, ilyen értelemben véve csak mellékszerep jut neki.
2021. dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!