Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális bajom lehet...

Milyen mentális bajom lehet ezek alapján? Pszichológus tudna ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor szomorúnak, magányosnak érzem magam. Néha még én sem tudom, miért, csak sírok. Rengeteg minden van bennem. A múlt, a rossz emlékek, vagy éppen a jó emlékek amik hiányoznak és sose fognak visszatérni.

Nagyon sokszor, szinte mindig azt érzem hogy nem vagyok elég jó, elég szép, elég erős. Hogy nem vagyok jó semmire, és folyton azon kattog az agyam, ha egy fontos emberrel vagyok, hogy vajon idegesítem-e, vajon mit gondol rólam...Emelett iszonyúan szorongok, kell sok idő mire feloldódok egy idegen személlyel/társasággal. És önbizalomhiányom is van elég durván, de ezen már dolgozok. Elkezdek edzeni, stílust váltottam (öltözködés terén) és hajfestés előtt is állok. Próbálom kicsit feldobni magam, hátha jobb lesz.



2021. dec. 21. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen leírtad magad, úgyhogy nem tudom, még milyen diagnózist vársz, és természetesen pszichológus tud segíteni, hiszen ez a foglalkozása. Az edzés és a változtatási szándék jó ötlet.
2021. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján kisgyerekkorban nem kaptál figyelmet, nem reagáltak a szükségleteidre. Lehet hogy elfoglaltak voltak a szüleid vagy érzelmi terheket cipeltek, lehet hogy nem szoptattak elég ideig vagy nem tudják kifejezni a pozitív érzéseiket, szeretetüket vagy feltételhez kötötték azt. Bármi lehet, az önértékelés ebben az eletkorban születik meg. Később ez szakember által kísért önismereti munkával javítható, úgyhogy jó ötlet a pszichológus.
2021. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak különféle önismereti és önsegítő könyvek, amik szintén segíthetnek, illetve a tanulom magam csatorna most épp akcióz egy önbizalom tréning videót, a csatornán meg vannak elég jó ingyen nézhető videói is, amik segíthetnek legalább elindulni, amíg még nincs szakértő segítséged.

Ezeknek nagy előnye, hogy azonnal megveheted és máris el tudsz kezdeni foglalkozni a problémáiddal. Valamennyit biztosan segítenek és akár az éjszaka közepén is tudsz vele foglalkozni, amikor szakember nem valószínű, hogy elérhető. Esélyes, hogy így ünnepek alatt a legtöbb pszichológus szabadságon van, időigényesebb időpontot kapnod.


Viszont igazán komoly eredményt mindenképp akkor fogsz elérni, ha pszichológushoz fordulsz és szakértő személyre szabott segítségével, hosszabb távú terápiával kerestek megoldást a problémáidra.

2021. dec. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!