Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan, mi szerint éljek így?

Hogyan, mi szerint éljek így?

Figyelt kérdés

Ilyenkor érzem azt, hogy semminek sincs semmi értelme. Szeretetet nem tudok elfogadni, magamat pedig egész egyszerűen utálom...

Pszichológusi segítségre szorulok, mert egyszerűen annyira fáj. Nagyon fáj. Nagyon fáj és a barátnőmet ez a legkevésbé sem érdekli. Ez jogos, mert Ő jól akarja érezni magát mellettem, nem pedig cipelni akar.

Jordan Peterson mindig azt mondja, hogy vállaljunk felelősséget a tetteinkér "Grow the hell up" és legyünk felnőttek, ne pedig nyavajgó, eltartott 6 éveesek. Nem értem, mert nekem semmivel nem jobb ha munkát vállalok, dolgozok és van pénzem. Semmit sem jelent. Többször megyek el fagyizni... Ennyi

Úgy érzem, mindenhonnan kilógok. Van egy nagyon jó baráti köröm, mindenki művelt, okos, intelligens és lehet számítani rájuk de én folyton kivonom magam a társaságokból. Valaki szerint ez különcködés és feltűnősködés, bunkóság. Szerintem csak szimplán nem érdekelnek a társas játékok. Ha a barátaim hívnak, nem hívom vissza őket. Sokszor egész nap a szobámban vagyok vagy dolgozok. A heti találkozások a barátnőmmel vagy a barátaimmal, úgy érzem, teljesen elhanyagolhatóak lennének. Egyszerűen... Semminek sincs semmi értelme. Már nem is hiszek a boldogság illúziójában. Gyógyíthatatlan betegségeim vannak, amik fájdalommal járnak valószínűleg depressziós vagyok. Vígasztalhatatlan vagyok. Úgy érzem (csak perpill), hogy nem jelentenek semmit az emberek. Nem tudom kitépni magamat a saját magam körüli felcsavrodásomból. Üres és szomorú vagyok. Úgy érzem semminek sincs semmi értelme.



2021. dec. 24. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban szociális fóbiára gondolnék,aminek hatására,vagy következményeként folyamatosan jön a depresszió is.

Egyébként az tényleg nagy igazság hogy ne legyünk nyavajgó 6 évesek!

Ha csak mentális problémáid vannak,akkor egy szakember mindenképpen segítségedre lehet.

Ha nem szeretnél ilyesmit igénybe venni,akkor pedig fogadd el magad,és éld az életed úgy,ahogy neked jó,kényelmes,ahogy tudod élvezni.És mellette törekedj arra hogy másokat sem űzzél el magad mellől.Írtad hogy vannak barátaid,akikre nem nagyon lehet panasz,de a te viselkedésed velük szemben sokszor nem helyén való...mégis kitartanak melletted!Tehát elfogadnak olyannak amilyen vagy! Ahogy a barátnőd is! Vegyél erőt magadon és legalább velük szemben ne viselkedj úgy,mint egy hisztis kisfiú! Amellett pedig lásd meg azokat a dolgokat,amelyek számodra örömet,boldogságot jelentenek.És nem kell nagy dolgokra gondolni.Köznyelven az élet apró örömeinek hívják ezt!

2021. dec. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy pont te hallgatsz/olvasol olyanokat mint Jordan Peterson. Sokan túlbuzognak az egótól és falják az életet, másokat hibáztatnak, stb. Ezt nekik kellene meghallgatni.


Nyilván ha depressziós vagy és erős önkritikád akkor nem azt a gondolatot kell épp nézni, hogy "Grow the hell up". Hanem elfogadni magad, elfogadni a hibáid. Megkeresni az életben azt ami érdekel. Ha semmi, akkor semmi. Nem biztos, hogy az embernek a depressziós állapota a tévedés, mert miért ne lehetne ez az egész értelmetlen?


Persze tudatában kell lenni, hogy ezt csak ideiglenesen érzed így, ennyire erősen.

2021. dec. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy milyennek látjuk a világot és magunkat, azt igenis befolyásolja az, amit átéltünk. Az embernek, bár szabad akarata van, inerciarendszere nem lehet más, mint a tapasztalati valóság, s mint ilyen, világlátása befolyásolt. Ezért gyakorolj önmérsékletet, amikor magadat hibáztatod.


Kedves kérdező, arra kérlek, szeresd kicsit jobban magadat, s hagyd, hogy szeressenek. A szakember szakértelmét nem vonom kétségbe, de ő nem szeretni fog, neked viszont szerintem erre van szükséged.

2021. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves #1es köszi, hogy emlékeztetsz rá, hogy vannak akik szeretnek. #2es egy kis egészséges nihilizmus tényleg nem árt😅

#3mas egy kis Nietzsche sem árt.

Köszi az eddigi válaszokat. Jó látni, hogy értelmes emberek is vannak itt.

2021. dec. 24. 22:55
 5/9 Senior Séf ***** válasza:
100%

"Hogy milyennek látjuk a világot és magunkat, azt igenis befolyásolja az, amit átéltünk."

Tegyük még hozzá gyorsan? Hogy milyennek látjuk a világot és magunkat, azt igenis befolyásolja az, hogy miket eszünk. Vagyis, hogy milyen állapotban van a bélflóránk. A dopamin 50%-a és a szerotonin 90%-a (!) a bélrendszerben képződik. A neurotranszmitterek képződésében is jelentős szerepet kap a bélflóra. Ha körülnézel, ma minden negyedik fiatal valamilyen mentális betegséggel küzd. Ez pedig a mai nyugati táplálkozás hozadéka. Azt írod, kérdező, hogy gyógyíthatatlan betegségeid vannak. Lefogadom, hogy autoimmun eredetűek, ezek pedig szintúgy a belek diszfunkciójával köthetők össze, és ha nem is gyógyíthatóak, de a tünetmentes állapotot el lehet érni a megfelelő étrenddel.

2021. dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

Igenn, igazad van. Többek között IBS-ben szenvedek és be is akarok jutni valahogy valahova székletátültetésre

2021. dec. 25. 13:50
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
A székletátültetés drága mulatság lenne. Meg aztán hiába szórsz fűmagot a garázs betonjára, ott nem fogsz tudni pázsitot nevelni. A beleidben is hiába pótolod a kipusztult bacikat, ha nincs meg számukra a megfelelő táptalaj. Ehhez először a táplálkozásodat kell rendbe tenni, ami a mai viszonyok között nem könnyű mutatvány. Nem lehetetlen persze, de odafigyelést igényel. Ennyi áldozatot viszont megérdemel a saját egészséged, igaz?
2021. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Teljes paleo életmódod folytatok, szerintem megvan a táptalaj. Mit tudsz,mennyibe kerül a székletátültetés?
2021. dec. 26. 11:51
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%

A székletátültetés 7 számjegyű anyagi ráfordítással jár, ráadásul IBS esetében nem is végzik el. Ágyúval nem kövünk verébre.

Nem vagyok ellene a paleo étrendnek, magam is évekig követtem. Adott esetben jó móka tud lenni, de autoimmun folyamat, és főleg IBS esetén nem tartom jó ötletnek. Minden gazdasági hús nyakig van hormonokkal, antibiotikumokkal. Az antibiotikum pedig, mint azt a neve is jelzi, életellenes készítmény, ami a mikrobákat hivatott elpusztítani. Nos, a bélflóra is mikrobákból, vagyis baktériumokból, vírusokból, gomákból tevődik össze. Jó és rossz mikrobákból. Olyan, mint egy lakótelep. Ott is előfordulnak rosszfiúk, de amíg a jófiúk vannak többségben, kordában tartják a deviáns egyedeket. A többszáz fajnak mind megvan a szerepe, és ebbe belepiszkálni antibiotikummal, olyan, mintha az ördöggel játszanál oroszrulettet. Az mindenképpen üdvös a paleóbn, hogy kiesnek a hüvelyesek, a tej, valamint a glutén, de kevés a zöld növényi rost, kevés a színes, valamint a kénes zöldség. Ezekből minden főétkezés során legalább egy ökölnyit el kellene fogyasztani. Halat is hetente legalább kétszer kellene ennünk az ómega 3 miatt, de nem gazdaságból kikerülő , hizlalt halat, mert annak a zsírjában magasabb az ómega 6 aránya, ami gyulladásfokozó.

2021. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!