Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rossz gyermekkort ellehet...

A rossz gyermekkort ellehet egyszer is felejteni?

Figyelt kérdés
Igy 26 évesen egyre jobban gyötörnek, van hogy sírok is.
2021. dec. 26. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az emlékek gyötörnek? Nem ártana traumához értő szakpszichológus hozzá. Nyilván nem elfelejteni lehet, hanem a rád való hatását tompítani. És nem árt, ha lesz egy normális, szeretetteljes, biztonságos párkapcsolatod.
2021. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni nem lehet és nem is kell. Fel lehet viszont dolgozni, túl lehet lépni rajta. Ha komolynak érzed a problémát, akkor egy jó pszichoterapeuta tud segíteni.
2021. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen. Van párkapcsolatom, és amióta elköltöztem, azóta felerősödöttek az emlékek.
2021. dec. 26. 20:16
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
6 napja töltöttem be a 40-et. Nekem nem sikerült, egy szorongó félrelökhető, büntetlenül megfenyegethető, megvehető férfi lett belőlem, aki nyugtatókat szed.
2021. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És jó, biztonságos párkapcsolatod van? Nekem nem logikus, hogy pont egy megnyugtató párkapcsolat közben zaklatnak fel ennyire a régi idők. Beszéltél róluk valakinek? A kibeszélés is segíthet.
2021. dec. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont hogy a jó párkapcsolat erősítette fel a dolgokat. Amíg mérgező kapcsolatokban éltem olyan férfiakkal, akik az apámra emlékeztettek, persze szenvedtem, de addig nem voltam ennyire mélyen mint most, amikor egy csodálatos férjem van. Valahogy nem tudok mit kezdeni azzal, hogy szeretnek és tisztelnek, pedig egész eddigi életemben erre vágytam és ezért küzdöttem. És most hogy megvan, teljesen szét vagyok csúszva érzelmileg és idegileg. Olyan dolgokat csinálok, amiket egész életemben elítéltem és megvetettem. És nekem is folyamatosan jönnek fel a gyerekkori traumák, sérelmek.
2021. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miket csinálsz, amit egész életedben elítéltél, 6-os? Idő kell, hogy elhidd, hogy biztonságban vagy, de akard is elhinni.
2021. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Post traumás stressz szindróma. Keress fel egy klinikai szak pszichológust és fog tudni segíteni. Jobbulast
2021. dec. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos, nem állok ugy anyagilag, hogy felkeressek egy orvost.
2021. dec. 27. 18:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Beszélni sem tudom erről senkinek, a páromnak sem tudom teljesen kiönteni magam.
2021. dec. 27. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!