Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyermekkori sztori ugrott...

Egy gyermekkori sztori ugrott be rólam.12 éves korom körül az öngyilkosság foglalkoztatott, és így mára rossz érzés ez. Szerintetek mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés

Emlékszem kiskoromban sokszor volt hogy egyedül voltam, szomorú voltam. És olyanokra is emlékszem hogy anyukámnak olyasmiket mondtam hogy öngyilkos akarok lenni.

Mára ebbe belegondolva szörnyű érzés ezt leírni is.

Szerintetek egy gyermeknek(nekem) mi oka volt erre? Nem tudom megfejteni önmagam. Nem nagyon voltak barátaim, és nem tetszett az életem, ennyire emlékszem.

Sok mindentől szomorú lettem, nem is nagyon beszéltem senkivel...

Háttere nincs. Normál családból származom, nem vagyunk szegények, hátrányosak vagy ilyesmi.


2016. nov. 10. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A kamaszkor, a hormonok megtréfálják az embert. Van aki agresszív lesz, van aki falu k..vája/bikája, és van aki depressziós. Hát kiből mit hoz ki ez az időszak.


Ha elmúlt az jó, ne foglalkozz vele. Nincs már jelentősége.

2016. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Depresszió lehetett? Tényleg olyasmi volt. Valahogy a többi gyerek társaságában sem éreztem jól magam. Feketében akartam mindig járni.

De pl. Ez hogy egy kisgyerek (én) az anyukájának azt mondja, hogy öngyilkos akar lenni... nem emlékszem de szerintem sírt is emiatt, talán többször is mondtam ilyeneket...

Annyira rosszul érint ez belül, mikor erre a "korszakra" gondolok.

2016. nov. 10. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne gondolj rá, mert felesleges. Már elmúlt. Senki sem tökéletes. Kamaszkorban kb mindenki hülye meg kiborítja a szüleit, így vagy úgy.


Minden szülő életében van olyan pillanat mikor sír a kisebb nagyobb a gyereke miatt, mert az valamivel totál kiborítja. Ez a szülőséggel jár. Majd fogsz te is sírni ha szülő leszel. Ne sajnáld ezért anyukádat, amúgy valsz ő már el is felejtette.


Mondom, valószínűleg a hormonok hatása, változik a test is meg az agy is, ezt mindenki úgy éli meg ahogy tudja. Elmúlt, tényleg nincs jelentősége.

2016. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Mikor az agy oxigénhiányossá válik, bizony előjönnek efféle gondolatok. Mert nem képes helyesen feldolgozni az információ áradatot. Ha érdekel privátban bővebben is elmondom.
2016. nov. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!