Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos megbetegedésből...

Szorongásos megbetegedésből gyógyult már ki valaki gyógyszerek nélkül ?

Figyelt kérdés
Másfél éve jelentkeztek nálam a szorongásos tünetek ( pánikrohamok, állandó szorongás légszomjjal, “zavartság” érzése stb) próbálkoztam antidepresszánssal , azonban a mellékhatások miatt abbahagytam, pedig neki futottam kétszer is. Kérdésem az lenne , hogy van-e rá esély, hogy “csak úgy” magától elmúlik, vagy valami természetes módszerrel tudott e valaki segíteni magán.

2021. dec. 27. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
85%
Csak úgy is el tud múlni, de általában érdemes rásegíteni. A szorongásnak mindig van oka, legtöbbször lelki-idegi (pl stressz), ritkábban szervi (pl pajzsmirigy). Érdemes megkeresni az okokat, és ezeket megszüntetni első körben. Ha nincs meg a konkrét ok, akkor is meg lehet szüntetni a szorongást, bár általában kell hozzá némi idő, hónapok. Nekem már a nyugtatók okozták a szorongást, mivel hozzászoktam kémiai értelemben. Letettem a gyógyszereket, és ezzel párhuzamosan életmódváltást indítottam. Ezek amúgy mindenki idegrendszerének jót tevő dolgok: alkoholt, koffeint elhagytam, sok séta a természetben, kreatív hobbik, kisállatok, kellemes-megnyugtató filmek-zenék-könyvek. Nagyon leegyszerűsítve a dolgot: le kell lazítani az idegeket. Ami feszíti, azokat elhagyni, ami nyugtat, azt napi szinten csinálni.
2021. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!