Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongasos megbetegedes...

Ez szorongasos megbetegedes lenne?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindigis zarkozott es onbizalomhianyos ember voltam, de az utobbi idoben meg kevesbe erzem jol magam a boromben...

Nem szivesen megyek emberek koze, mert mindig ramjon az erzes, hogy kinevetnek, vagy kicsufolnak engem, es az ezen valo agyalas nagyon sok energiamat lekoti es igy nehezen koncentralok, nehezen tudok megszolalni, megnyilvanulni mas emberek elott! Mindig az jar a fejemben, hogy mit fognak rolam gondolni, meg ha kerdeznek tolem valamit, arra majd mit kene nekem valaszolni... sokszor amikor elmennek mellettem idegenek es nevetnek, azt erzem, hogy engem nevettek ki (de ha meg igy is van, szeretnem elerni, hogy ez ne erdekeljen engem)!

A telefont sem szivesen veszem fel, mert ha mar csorog, elkezd hevesebben verni a szivem es ramjon az izgulas, stresszhelyzetnek elek meg egy egyszeru telefonhivast is!


Nevezhetjuk ezt szorongasos allapotnak? Le tudom ezt onalloan kuzdeni? Leteznek valamilyen technikak, vagy gyakorlatok, amik segitenenek elnyomni a negativ, hatraltato gondolatokat?

Vagy csak az lehet a baj, hogy nem vagyok elegedett sajat magammal, nem talalom onmagam?


25/F


2011. máj. 31. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló időszakom nem is rég.Fordulj pszichiáterhez rosszul hangzik de nekem bejött..Úgy képzeld el hogy nekem pl az iskolában (11. es vagyok) Hasmenésem volt amikor beléptem a kapun és addig ameddig ki nem léptem..Amúgy ez egy agresszívabb megoldás de működött: Ha van egy konkrét ember akitől félsz akár hogy bánt vagy kinevet..Egyszer kapd el és agyald meg nekem bejött :)
2011. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dolgozol/tanulsz?


Talán nem ér elég inger.Ha érne, akkor nem lenne energiád ilyeneken agyalni. Barátaid vannak? ők sokat segíthetnek. Vagy valami, ami sikerélményt ad.

2011. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, ha találsz rá megoldást majd közöld velem is 23/L
2011. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kulfoldon dolgoztam, de mar hazajottem... most nincs munkam es nem is tanulok! Tudom, hogy ez is rossz, mert igy tul sok idom marad ezekre a dolgokra, csak az a baj, hogy most valahogy meg egy allasinterjura sem igen tudnek elmenni, mert egyszeruen nem tudnek maximumot nyujtani, ott is beindulna ez az agyalas, nem tudnek koncentralni es csak azon jarna az eszem, hogy minel elobb jussak ki onnan! Meg igazabol azt sem nagyon tudom most, hogy mit akarok, mire lennek alkalmas, mire vagyok kepes...

Valamennyire azert tudom leplezni ezt az erzest, el tudom fedni, de sokkal jobban szeretnem, ha egyaltalan nem is lenne bennem ez az erzes es felszabadult tudnek lenni!


Meg aztan egy munkahelyen sem nagyon tudnek beilleszkedni, mert azert valamennyire megiscsak erzodik rajtam egy ido utan, hogy valami nem stimmel, altalaban furcsanak gondolnak az emberek es azt hiszem, erre okot is adok...

2011. máj. 31. 21:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Az elso valaszolotol kerdezem: a pszichiater milyen kezelest javasolt neked? Szedtel gyogyszert? Vagy csak beszelgetesek voltak? Milyen sokszor kellett elmenned hozza? Mit mondott neked, mi a bajod? Teljesen meg is valtozott mar azota a helyzeted?
2011. máj. 31. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer kellet hétvégén 1 órát ott lennem kb.Volt egy gyenge nyugtató de fokozatosan abba hagytam a végén már.Jobb lett nem fáj a hasam már meg ilyesmi nem tökéletes de jobb lett és alakul :)
2011. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint :) Beszélgetés volt..Azt mondta valami lelki "sérülés" mert régen volt valami az iskolába vagy valami..
2011. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!