Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindenkinél előfordul az hogy...

Mindenkinél előfordul az hogy néha érzelmi kiesései vannak?

Figyelt kérdés

Arra keresem kétségbe esetten egy ideje a választ, hogy létezik e alkalmi érzelmi kiesés. Mindig az Alexitímia betegségbe botlok, de nekem vannak érzelmeim, csak ritkán jön elő. Rendkívüli dolognak kell történnie velem ahhoz hogy ismét a felszínre törhessenek az érzelmeim, ez pedig egyre csak aggaszt, és aggaszt. Általában ha érzek is valamit, az a düh, szorongás és a félelem. Magyarán inkább csak negatív érzelmek, de már annak is örülök. Kicsit féltékeny vagyok a környezetemben élőkre akik képesek tisztán szeretni és érzelmet kinyilvánítani, illetve boldognak lenni.

Körülbelül egy éve kezdődött nálam, azóta amnéziához hasonló kieséseim vannak. Van hogy több hétre, előfordul hogy hónapokig nem érzek semmit odabent. Más jár velem azonos cipőben hogy tudjon adni erről egy kis felvilágosítást? Már nem egy online pszichológussal beszéltem, szerintük trauma válthatta ki, és a stressz egyvelege amit napi egy nyugalmi terápiával tudok lassan helyre hozni. És hogy fogaljam el magam olyan hobbikkal amik esetleg érzelmet válthatnak ki belőlem. Az eddig a zene volt, de mihelyt kihúztam a fülest a fülemből azonnal a “semmi” fogadott.

Szörnyen érzem magam, ugyanis most vagyok túl egy szakításon, és szeretném meggyászolni azt ami történt mert félek hogy ez később fog kibukni nálam. De érzelmek nélkül nem tudom elkezdeni. Tanácsot és segítséget szeretnék kérni. Köszi előre is.



2021. dec. 28. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy nem visel meg a szakítás. Valószínűleg később sem fog. Szerintem egyszerűen csak ilyen típus vagy. Én is ilyen vagyok, még a halálesetek sem küldenek padlóra. Van ilyen…
2021. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ha gondold írj rám, mesélj egy kicsit bővebben, úgy érzem tudnánk beszélgetni
2021. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
hány éves vagy?
2021. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
19 vagyok
2021. dec. 28. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!