Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mertetek pszichológusho...

Hogyan mertetek pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rövid leszek. Nagyon sok problémám van, leginkább az agyamban (túlgondolok, pánikolok, múlton rágódom és fizikai tünetei is vannak már). Azt érzem hogy nem tudok tovább így élni, felemésztenek a saját gondolataim. Tudom hogy pszichológushoz kellene fordulnom, ha nem is segít de legalább megpróbálom, magamért.

Ámde van egy irreálisan szörnyű gondom. Én rettegek atttol, hogy elmondom neki hétről hétre a dolgokat, hazajövök és tudom, hogy van valaki a nagyvilágban aki tud a gondolataimról, a problémáimról, és bár kötelezi a titoktartás, emberből van, onnnan már csak egy lépés hogy bárki bárhol bármilyen helyzetben megtudja. Nem tudnék úgy létezni hogy kiadom magam valakinek és az a valaki csak úgy járkál a titkaimmal.

Amikor más elkezdte a terápiát, ez neki nem volt eszében? Én vagyok az egész világon az egyetlen ilyen bolond? :( Nyugtasatok meg kérlek hogy nem és ez legyőzhető, mert akarok tenni bár ez most nagy adag panasznak hangozhatott. :(



2021. dec. 29. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nekem is eleinte gondot okozott ez. Én már nem járok, mivel én helyrejöttem, viszont én is féltem először. De nem volt értelme és alapja a félelemnek, mert nem mondta el másoknak és tényleg sokat segített. A legjobb szakemberek komolyan veszik a feladatukat és a másik pedig az, hogy rengetegen járnak/jártak pszichológushoz. Tehát nincs semmi szégyellni való benne :)
2021. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehéz volt, főleg amiatt, mert azt éreztem, hogy ha elmondom valakinek, akkor valóssá válik, hogy valóban probléma van velem (nem tudtam tovább homokba dugni a fejemet, mert beismertem, hogy gondok vannak). Aztán ez is olyan lett, hogy az ember rutint szerez benne és egyre könnyebben osztottam meg ezeket a titkokat családdal, barátokkal. Végül rájöttem, hogy mindenkinek megvannak a saját démonjai, nem gyengeség ha ezt megosztod valakivel (pláne ha az illető tud segíteni). Plusz hidd el, egy pszichológus hall cifrább dolgokat is.
2021. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem is tudom elmondani mennyire megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok bolond ezzel a félelmemmel és másoknak is vannak ilyen gondolatai a pszichológussal kapcsolatban, köszönöm!!
2021. dec. 29. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy. Orvosban bízok nem bölcsészben.
2021. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még sose voltam, többek közt ezért. Pedig elakadtam az életemben 5 éve és nagyon boldogtalan vagyok.
2021. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a pszichologus mellett dontottem, nagyon melyen voltam. Egyreszt ez motivalt, masreszt megkonnyitettek a dolgom azzal, hogy ajanlottak nekem valakit, telefonszammal egyutt.

Bennem is volt felsz: vajon nem fog-e orultnek gondolni? Mi van, ha amellett all ki, aki engem bantott? Mi van, ha ismeri azt az embert, aki bantott? Es tenyleg nem fogja elmondani senkinek?

Akihez en jartam, nagyon komolyan vette a titoktartast. Nekem egyszer sem beszelt mas klienserol, igy elhiszem, hogy rolam sem beszel masoknak. Annyi kiderult, hogy egyetemi hallgatok is jarnak hozza, es egyszer mondott valami olyat, hogy tudja, melyik karon nem tanulna. Amikor rakerdeztem, hogy melyiken, nem arulta el. Ennyire tartja a titkokat.

Es a fenti ketsegeim teljesen alaptalanok voltak. Nekem nagyon jo iranyt mutatott, nagyon halas vagyok neki.

2021. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire magadban tartod akkor az is katarzis leaz hogy kiadod magadból.

Elmondani nem fogja viszont segít. Engem ez győzött meg. Meg az, hogy egy vagyok a sok közül, nem nevet ki, ezer másik történetet hallott már, sőt ezek csak a tapasztalatát növelik

2021. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon ijesztő volt először elmenni és nagyon izgultam, de idővel sokat segített! Kérlek, menj el te is :)
2022. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sok bátorítást kaptam most, köszönöm! :)
2022. jan. 1. 20:07
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia! Ugyan ezekkel a problémákkal küzdök amiket leírtál. Nekem 2 hete lett elegem a szenvedésből, elmentem időpontot kérdni, ezen a héten voltam először. Féltem én is, mi lesz, hogy lesz abban a szobában négyszemközt. Végül jó volt beszélgetni, teljesen nyugodtan, szemrebbenés nélkül végighallgatott. Nagyon bízom benne, hogy segíteni fog.

Próbáld meg Te is, nem élhetjük le az életünket, hogy nem teszünk semmit a rossz érzéseink ellen.


25/N

2022. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!