Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert vannak hulye/fura...

Miert vannak hulye/fura emberek? Mitol fugg, hogy valaki az atlag emberekhez kepest debil?

Figyelt kérdés

Furcsa kerdes, tudom, es a megfogalmazas is lehet kisse alpari, viszont lenyegretoro. Maskepp sajnos nem tudom kifejezni azt, amikor egy adott ember valos mentalis problemaval nem rendelkezik, nincs semmilyen diagnosztizalt betegsege, de megis egyszeruen buta es eros tulzassal de eletkeptelen. Tehat mielott a nyakamnak esne barki, nem a betegseggel kuzdo emberekre gondolok, azt megertem, sosem bantanam oket.

De biztos mindenki ismer olyat, aki egyszeruen nem normalis, nem tudod felfogni, hogy nem ert bizonyos dolgokat, hogy allhat az elet kulonbozo szituacioihoz ugy, ahogyan. Peldaul a Monika Showban szerepeltetett emberek 80%-a. Ezek az emberek miert ilyenek? Maskepp mukodnek? Neveltetes kerdese? Van valami gebasz a fejukben vagy mashol? Azt is megfigyeltem, hogy ez altalaban a komplett csaladra igaz, olyat meg nem lattam, hogy egy normalis 5 tagu csaladbol 1 ember ilyen suta. Komolyan nem ertem, van valami tudomanyos magyarazat erre? Egyszeruen kikeszitenek idegileg mivel a munkam miatt viszonylag gyakran kell ilyen embertipussal talalkoznom, es szotertenem…



2022. jan. 2. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mert sok a degeneràlt akit az iskola nem erdekelt.
2022. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Van örökletes alapú intelligencia. Ezt használja ki vagy nem a gondos oktatás és nevelés. Az érzelmi intelligencia is számít, de az alapvetően tanult. Ezek összessége határozza meg, hogy ki mennyire képes felismerni egy helyzetet, arra megoldást találni akarni, a megoldást kidolgozni és körültekintően alkalmazni.

Sajnos sok szülő erre nem fektet hangsúlyt, mert ő maga is hülye vagy lusta. De lehet, hogy a szülő igyekszik, de az ő kb. oké módszerei pont az ő egyik impulzívabb vagy butább gyerekénél nem vállnak be, de a szülő lusta megoldást keresni vagy a munkája nem teszi lehetővé neki. Ez a helyzet részben erkölcsi kérdés, részben genetikai.

A Mónika show megrendezett, az ne legyen viszonyítási alap.

2022. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberekkel van a legtöbb probléma és egyre több van belõlük.
2022. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel, mert egyszerűen ezt én sem tudom megérteni hogy ez miből jön.


Nekem annyi tippem van hogy ez nagyban a környezet miatt lehet aki ilyen környezetbe nőtt fel, vagy él mai napig ott ezt látja és ezt veszi át, főleg ha nem lát ellen példát hogy van más, jobb stb...

2022. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Még közreműködik ebben a fogyasztói társadalom - és kisebb részben az emberi jogok - is. Ti. korábban (a Kádár-rendszerben) többé-kevésbé hiánygazdaság volt. Emiatt a kereskedők lesz@rhatták az ügyfelet, mivel nem volt nagyon máshova mennie, megvette amit talált, különben az utánajövő elhappolta. Az embernek a termelői és a fogyasztói oldalon is közdenie kellett, ha be akart valamit szerezni. Ezzel szemben a fogyasztói társadalomban a cél a minél több - és lehetőleg minél többet fizető - vásárló. Emiatt az értékesítést olyan módon kell kialakítani, hogy a hülye is megértse. Emiatt az emberek nincsenek annyi agyalásra kényszerítve, ami ugyancsak elhülyüléshez vezet. 10+ éve írta karikírozva egy Ausztráliából visszatelepült, hogy Magyarországon az OTP-ben egy nap alatt több stressz érte, mint odalent 10 év alatt.
2022. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

IQ-szint. A medián IQ 100, azaz a legtöbb embernek 100-as IQ-ja van, ami elég ahhoz, hogy elboldogulj az életben, viszont belesimulsz a tömegbe, nem leszel feltaláló, sem sikeres üzletember, orvos vagy mérnök, ugyanakkor elvagy az életedben, dolgozol, gyereket nevelsz, és nagyjából ennyi. 115 felett átlag feletti intelligenciáról beszélünk, ezzel az intelligenciával képes vagy lediplomázni, egy jobb fizetésű állást találni, tágabb érdeklődési körrel rendelkezel (sakk, tudományos folyóiratok olvasása, érdekel a színház vagy az egyéb művészetek). Nagyjából 90 alatt beszélünk átlag alatti intelligenciáról, ebben az esetben nehezebben boldogulsz a mindennapokban, nincs szókincsed, problémáid vannak a helyesírással, többnyire szakmunkát vagy takarítói munkát vagy képes elvállalni, jobb esetben kozmetikus vagy műkörmös leszel, az érettségid eredménye nagyon rossz lett, vagy nincs is meg. Ezek az emberek a leghangosabbak, süt róluk a butaság, a fb. kommentelők és trollok jelentős százalékat teszik ki. Olcsó, rossz minőségű kaját esznek, emiatt elhízottak, elhiszik a konteós butaságokat, nagyon könnyen befolyásolhatók (ők azok, akiket át tudnak verni a telefonos pénzcsalók, mert könnyen megadják az adataikat, átutalják a pénzt, stb.), nehezebben kontrollálják az indulataikat is, beléd kötnek, trágár szavakat használnak.


Az IQ jelentőségét sokan tagadják, mivel senkinek sem tetszik, hogy az átlagba tartoznak, de sajnos ez van. Kivételek persze mindig akadnak, és nem lehet kijelenteni 100% biztosan, hogy egy nagyjából 100-as IQval rendelkező személy soha ne lehetne sikeres az életben, de általában ez azért ritka.

2022. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a családon belüli szaporodás eredménye a putriban.

Czeizelnek van erről egy jó tanulmánya.

2022. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os,

engem mindig is érdekeltek a tudománnyal kapcsolatos tanulmányok, mégis egy debilnek látom magam, nincs szókincsem, kéltelen vagyok értelmesen komunikálni, nincsennek barátaim és még sorolhatnám, ilyenkor mégis mi van, valjon hová tartozhatok?

2022. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jah és még az környezetemben lèvő buta emberek folyamatosan azzal bíztatnak hogy menjek egyetemre és én biztos képes leszek jó eredménnyel elvégezni, sajnos a legtöbb ilyen buta ember fel se fogja hogy ez nem ilyen egyszerű, magamra gondolva attól még hogy az élet néhány területén jól teljesítek még nem jelenti ugyebár hogy "okos" volnék, az hogy képes vagyok felismerni saját hibáim mégis sokszor elkövetem ugyan azokat a hibákat
2022. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ebben szerepet játszik a szocializáció hiánya, mivel ezek az emberek általában szerhasználó, hasonló értelmi szinttel rendelkező, hanyag "szülők" mellett nőttek fel. Iskolát is maximum csak akkor láttak, ha elsátáltak előtte.

Sok esetben a vérfertőzés sem kizárt ezekben a körökben, ami méginkább defektes utódokat eredményez.

2023. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!