Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kaphatnék egy kis lelki...

Kaphatnék egy kis lelki támogatást?

Figyelt kérdés

Szociális szorongással küzdő férfi vagyok.2 hét szabadság után megyek holnap újra dolgozni.A szabadság nagy részét az otthonomban töltöttem.Békében,nyugalomban,stresszmentesen.

Tegnap este óta egyre jobban be vagyok feszülve a holnapi kezdet miatt.

Mivel tehetném könnyebbé az estémet, éjszakámat?

Írnátok ész érveket, ezzel kapcsolatban?



2022. jan. 2. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Írnék, ha lenne. De ha te szorongásos, akkor nem tudom én mit írhat ék. Ne szorong.
2022. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szorongás lényegében adrenalin és kortizol hormon. Semmi komoly bajod nem lesz tőle. Kicsit kellemetlen, nem kell vele foglalkozni, majd elmúlik. Relaxálj, nézz meg egy vígjátékot, vagy animációs filmet.
2022. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valeriana. Macskagyökér lényegében. Keress rá.
2022. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Hát a szociális szorongás egy konkrét betegség.Amitől nem lesz komoly bajom,az is igaz.De elmúlni nem fog...már hosszú évek óta a "társam".

Igazából tudom hogy a holnapi nap is csak egy átlagos munkanap lesz,és eltelik,mert az idő csak előre halad.Mégis képtelen vagyok így felfogni és megnyugodni.Egyszerűen szorongok.Régen sokkal durvább volt.Ilyen helyzetekben szörnyű éjszakáim szoktak lenni,sokszor semmit nem tudok aludni.Most már idősebb fejjel azért jobb.De mikor így hosszabb időre kiesek a mókuskerékből jobban felerősödik a szorongás.

De azért köszönöm a tippeket!

2022. jan. 2. 19:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a szorongás valamitől kialakul. Fél kell kutatni az okát. Mondom ezt én, aki szintén szorongó, tudom is hogy az impotenciám miatt, mégsem merek orvoshoz menni. 20 éve nem áll fel. 40/f
2022. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem gondoltál arra,hogy felkeress ezzel a problémával egy szakembert? Nem feltétlenül olyat,aki gyógyszeresen kezel.Ha nem teszel az ellen,hogy kikecmeregj ebből,akkor semmi nem fog változni,csak az életminőséged fogja még jobban megsínyleni.Egy pszichológus segít neked ebben :életvezetési tanácsokat ad,vagy csak már az is megkönnyebbülés,ha elmondod neki a problémád!
2022. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!