Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden nap ugyanaz a sz@r,...

Minden nap ugyanaz a sz@r, már nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem bírom elviselni az embereket, egyedül akarok lenni, de úgy sem jó, egész nap csak aludnék, máskor pedig egyáltalán nem tudok, nincs étvágyam, állandóan fáradt vagyok és abszolút semmire nincs kedvem már, még fürdeni sincs energiám, egész nap fekszem az ágyban és alszok, gondolkodom a semmin, filmeket nézek amire egyáltalán nem tudok odafigyelni. Csak meg akarok halni végre. Ha valaki hozzám szól vagy csak egyszerűen létezik mellettem, a falat ütöm ököllel annyira idegesítenek az emberek hogy már legszívesebben megölném magam ilyenkor. Máskor pedig csak nézek ki a fejemből, gondolkodok de nem tudom hogy min, mintha üres lenne a fejem és csak a halált várnám. Nem értem mi értelme van az életnek. Már nem bírom tovább, meg fogom ölni magam mert minden nap egyre rosszabb. Ne is mondjátok a pszichológust mert nincs hozzá kedvem, nehezemre esik még beszélni is és teljesen össze vagyok zavarodva, nem tudom elmondani hogy mi a bajom. Esetleg elég lenne ha ennyit elmondanék neki? Sajnos csak 12 nap múlva tudok menni, addig hogy éljem túl ha már most ennyire elviselhetetlen?

2022. jan. 3. 03:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban neked kell eldönteni, hogy változtatni akarsz a mentalitásodon, utána pedig tenned is kell érte. Hosszas és kemény meló ez, meditálj, próbálj beszélgetni valakikkel, töltsd hasznosan az idődet, stb. stb. (persze ezek csak példák, lehet hogy neked épp a jóga válik be vagy bármi)


Az elején a legnehezebb, de ha minél több dologra ráveszed magad, minél többször kilépsz a komfortzónádból annál könnyebb lesz legközelebb is kilépned. A motiváció fejleszthető, a boldogság tanulható.

Pszichológust is ajánlom, de csodát nem tesz egyik sem, meg kell legyen benned a hajlandóság a változásra, hogy segíteni tudjon.

2022. jan. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen a pszichológus.. Tegnap szóltam anyámnak hogy nem vagyok jól és mivel nem akarja hogy gyógyszereket szedjek, azt mondta ő tudja hogy nekem milyen bajom van és el fog vinni pszichológushoz. Rákérdeztem hogy mégis mire gondol, milyen bajom lehet. Erre azt mondja hogy biztos van valami ami nyomja a lelkemet és nem akarom elmondani nekik, de majd a pszichológusnak el fogom xdd közben meg én egésznap bele vagyok mélyülve a semmibe. Tehát én úgy érzem mintha üres lenne a fejem és hát így nagyon nehéz létezni is. Olyan mintha aludnék, itt sem vagyok de közben érzem hogy meg kell halnom mert már nem bírom tovább ezzel az ürességgel. Nagyon rossz a memóriám is, és mint már mondtam nem tudok koncentrálni, figyelni arra ami körülöttem történik, nem tudok beszélgetni se senkivel emiatt.
2022. jan. 3. 05:38
 3/10 A kérdező kommentje:
05:21 köszönöm , megfogadom a tanácsodat
2022. jan. 3. 05:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Még annyit kifelejtettem az első válaszomból hogy anyám azért pszichológushoz vinne és nem pszichiáterhez mert nem akarja hogy gyógyszereket kelljen szedjek, ő azt hiszi hogy ha elmondom azt az egyetlen gondomat ami nyomja a lelkemet meg lesz oldva minden, de nem mert ide pszichiáter kell és gyógyszerek az alvászavarom, rossz memóriám és koncentrációzavarom miatt. Gyógyszerek nélkül lehetetlen hogy meggyógyuljak de anyám nem akarja engedni hogy szedjek.
2022. jan. 3. 05:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hallgass anyukádra és menj el pszichológushoz, a pszichológus meg majd eldönti, hogy pszichiáterre lesz-e szükséged. Viszont a gyógyszerekkel vigyázz, én személy szerint az alvás zavaromra kezdtem el szedni lorazepam-ot...azóta gyógyszerfüggő lettem és többet ártott mint használt a "gyógyszer".


Persze ettől függetlenül van akinek tényleg szüksége van gyógyszerekre, de ajánlom hogy próbáld meg nélkülük, hogy ne járj úgy mint én

2022. jan. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szimpi vagy! Korod? Nemed?
2022. jan. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Hatos te meg jobban érzed magad, ha belerugsz abba aki amúgy is lent van?

Mire jó ha vakokat botlasztasz?

2022. jan. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező: legyen kedved segítséget kérni, önmagad miatt, meg családod miatt, a családod szeret Téged!
2022. jan. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Vizsgáltasd ki a pajzsmirigyed, nagyon sok pszichés gondot tud okozni.
2022. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Én tündérhegyet javasolnám,nagyon jó hidd el hasonló gondokkal is vannak ott
2022. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!