Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Helyes úgy csökkenteni antipsz...

Helyes úgy csökkenteni antipszichotikumot, hogy csak minden másnap veszem be a regi adagot? Ugyanaz, mintha fele adag lenne minden nap?

Figyelt kérdés
Quetiapine-t (seroquel) szedek, 50mg-ot. A pszichológus kérte, hogy hagyjuk el, úgy, hogy két hétig csak minden másnap vegyem be, majd két hét után a három nap teljes kihagyás után jöhet az új gyógyszer, ami a citalopram lenne. Enyhe pánikbetegségem van, és nem a quetiapine a javasolt gyógyszer erre, csak a háziorvos írta fel még az elején rosszul, ezért van erre szükség. 3 hónapja szedem az 50mg quetiapine-t.

2015. márc. 5. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem hallgatsz a dokikra?
2015. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológus így javasolta, akkor nyilván... DE én azt gondolom, hogy az nem megoldás, hogy egy napig semmi és utána megint 50mg... A felszívódás és a szervezetből való kiürülés a kérdéses, bár nem hiszem, hogy 48 órán keresztül fokozatosan ürülne... /a párom gyógyszeranalitikus, elég sok érdekes dolgot mesél, sokat szoktunk beszélgetni a gyógyszerek működéséről, ezért gondolom.../

Én pl. a gyomromra szedek pantoprazolt, amikor próbáljuk csökkenteni az adagot, akkor a 2db 40mg-os helyett 2db 20mg-ost kell szednem, utána meg 1db 20mg-ost.

Tudom, ez a gyógyszer más, de az én esetemben pl. másnap már semmi hatása nem lenne a 40mg-osnak, mert már rég kiürül a szervezetből.


Ezekből kiindulva józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy a csökkentett hatóanyagtartalmúval hatásosabban lehetne csökkenteni és elhagyni a gyógyszert. Érdekes, hogy az orvosod nem így csinálja... Szerintem az a 3 napos pedig végképp hülyeség... tudom, ő az orvos, de azért hallottunk már hülye orvosokról. Megbízható, jó doki?

2015. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt úgy szokták, hogy minden nap felezik az adagot. Nem pedig úgy, hogy pár naponta vesszük be a gyógyszert...


Szerintem ez butaság.

2015. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat'

Azért nem hallgatok az orvosokra, mert éppen amiről le kell szoknom, mert nem a betegségemre szolgáló gyógyszer, azt is egy orvos írta fel... Viszont a tapasztalat egymástól fontos szerintem.


48 óra után megy ki a szervezetből, ezt mondta is.


Mivel természetgyógyászi praxisban nem írhat fel gógyszert , gondolom ezért dönthetett így. Én meg arra vagyok kíváncsi, hogy hülyét kapok-e vajon a kétnapos váltogatástól. Szerintem a jövő heti találkozáskor felajánlom, hogy kiváltom a 25mg kiszerelést a házidokival, és úgy is lehetne, aztán döntsön. Kibírom két hétig valahogy, úgysem egy nagy adag ez az 50mg seroquel...

2015. márc. 5. 13:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként jó doki, csak nem gyógyszeres bombázással gyógyít...
2015. márc. 5. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem csökkenthet, meg nem is írhat fel antidepresszánst. A háziorvos meg még kevésbé. A pszichiáteredhez menjél el, ez ügyben.
2015. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza,antipszichotikumot csak pszichiáter írhat fel,a pszichológus meg nem ért a gyógyszerekhez mert nem ez a szakterülete.
2015. márc. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha most a harmadik egynapos kihagyás után átváltok mennyiségi csökkentésre, abból lehet baj? Feliratom házidokival a 25mg-ost, és minden nap szedem. (Nem pedig minden másnap 50mg) Jövõ hét lesz a második felezési hét. A pszichológus is ezt akarta elõször, csak nem irhatott fel... Illetve feleztetni akarta a gyógyszer, mire mondtam neki hogy helló, ez filmtabletta... Ja akkor mégse...

Közbe keresek egy pszichológust, aki átvezet a helyes gyógyszerre szakszerûen.


Kicsit már elegem van a dokikból, akik azt se tudják mit írnak fel, meg hogy kell szedni, ez rohadtul nem játék....

De attól még lehet jó egy pszichológus-természetgyógyás szerintem persze, csak minek avatkozik bele olyanba, amihez nem ért...

2015. márc. 7. 13:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Elhagytam 16 napja teljesen, azota embernek kezdem magam erezni...Kis izgatottsag es szedüles jellemezte az elhagyas tüneteit talan. Szedüles most kezd megszünni, de az eredeti mellekhatasi is ez volt. Ezt a gyogyszert aki kitalalta szedje is be...
2015. márc. 28. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!