Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok félénk ennyire ?

Miért vagyok félénk ennyire ?

Figyelt kérdés
Hirtelen zajokra megrezzenek például valaki hozzám ér , már attól is, de úgy, hogy szinte fel is ugrok néha ijedtemben. Miért van ez? A másik amikor valakinek az ujjai vagy valami más az arcomnál van akkor hirtelen becsukom a szemem és pislogni kezdek gyorsan, mintha valami védelmi reakcióm lenne. Ha hirtelen megkérdeznek pl a munkahelyemen valamiről, valami debilséget , hazugságot mondok kényszerből ,mert nem tudok hirtelen válaszolni,idegen nyelven meg eggyáltalán nem ,pedig beszélek angolul, szlovákul . A labdától is félek, ha felém rugják. Mitől lehet ez? Valami fóbia? Szeretnék változni, de nem tudom, hogy kezdjem. Ja és ha valaki valamit magyaráz képtelen vagyok odafigyelni csak ugy magától kikapcsol az agyam(még ha nem is stresszelek akkor is ) aztán meg ráparázok, hogy miről is van szó .Ez mellet a fétisem - imádom ha megaláznak de csak a korombeli csajok, fiúk- ha erre gondolok sokszor csillapitja a szorongást . Imádok autót vezetni de ha valaki olyan ül mellettem akiről tudom, hogy szintén sofőr nemtudok koncentrálni a vezetésre, vagy csak nagyon nehezen . Mindezekmellett még hodofóbiám is van . Járok szakemberhez, de sajnos semmi javulás . Valami javaslat az élet túlélésére ? Köszi ! 28 .F. HIÁBA NÉZEK SZEMBE A FÉLELMEIMMEL SZINTE HETI SZINTEN TÖBBSZÖR ,NEM MÚLNAK EL CSAK KIRÖHÖGTETEM MAGAMAT MINDENHOL.

2022. jan. 6. 07:38
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit hozzá,hogy az eddigi munkahelyeimen soha senkinek sem ártottam,még haza is vittem őket néha műszak végén és mégis némelyik kolégám kiabál velem ,azok közül is egy akinek a seggét hordtam haza. Olyan is volt, hogy le is köptek engem evés közben,(mondván ettől normálisabb leszek),mármint a köpettől Egy 55 kilós vékony,sajnos kiszolgáltatott srác vagyok .

Az utcán is sokszor beszólogatnak .

2022. jan. 6. 08:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat ebből az jön le, hogy önbizalomhiányos vagy. Kevesebbnem érzed magad, ezért nem állsz ki magadért. Ha ez igaz, hogy leköptek és ezt szó nélkül hagytad… ha csak szenvedsz emiatt, de eltűröd, akkor mindig ilyen helyzetekbe fogsz kerülni. El kell mondani másoknak, hogy mi bánt a viselkedésükben es nem szó nélkül tűrni.
2022. jan. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is szorongó,önbizalomhiányos voltam.Még 16 évesen se mertem egyedül elmenni vásárolni.Mondjuk engem soha nem köpött le senki,ennyire durva megaláztatásokban nem volt részem.De dolgoztam magamon,elkezdtem a 20as éveimben pszichológushoz járni,rengeteg önismereti könyvet olvastam,mindent megfogadtam,emberek közé mentem,megtanultam visszaszólni,és sok idő alatt,de beért munkám gyümölcse.Ma már vezető pozícióban vagyok.Nem volt könnyű,még ma sem az,de rengeteg melóval tudsz magadon segíteni.Jó lenne,ha ezt kibeszélnéd vkivel,tanácsot fogadnál el,és a pszichológus is jó megoldás.Beszéld ki magadból,soha ne burkolózz be!!És a legfontosabb NE SAJNÁLTASD MAGAD!!!TEGYÉL ÉRTE,HOGY VÁLTOZZ!!
2022. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Hol a fenébe szólogatnak be neked az utcán?

Milyen helyen dolgozol, hogy leköpnek?

Ne sajnáltasd magad.

Válts szakembert, ezek szerint nem használ akihez jársz.

2022. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!