Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyógyszerelhagyás miatt van?

A gyógyszerelhagyás miatt van?

Figyelt kérdés
Korábban többféle antidepresszást/antipszichotikumot szedtem huzamosabb ideig bipoláris depresszióra. Kb fél éve leálltam az összes gyógyszerrel, de az utóbbi hónapokban megint felerősödtek a depressziós tüneteim, szuicid gondolatok stb. Ez a gyógyszerelhagyás következménye? Megint el kellene mennem orvoshoz? Most akkor életem végéig gyógyszereket kell szednem? Magától nem fog javulni az állapotom?

2022. jan. 7. 09:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

"Ez azért nem olyan betegség, mint pl a cukorbetegség."


Igaz ez sokkal veszélyesebb, akár egyik pillanatról a másikra úgy megroggyanhat az állapotod hogy vagy magad vagy másokat ölsz meg. Szóval ja a cukorbetegség ehhez képest ártalmatlan.

2022. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nem gáz visszamenni az orvoshoz?
2022. jan. 7. 10:40
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Gázabb, ha nem mész vissza. Ha annyira zavar, akkor keress egy másik orvost.
2022. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor visszamegyek. Úgy tűnik nem úszom meg ezt a gyógyszer témát :(
2022. jan. 7. 15:34
 15/20 anonim ***** válasza:
21%
Miért itt kérsz tanácsot? Tegyél meg mindent,hogy jobban legyél. Itt egymást istenítik és az "orvosokat és a fincsi drogokat.nehogymar te jobban legyél mint ők:)) pont a gyógyszerek fognak olyan beteggé tenni,H örülsz ha magadnal leszel,impotens,nőknél vérzés megszűnése, masszív hajhullás,memória vesztes,vizeletvisszatartasi bajok, pajzsmirigy problémák,máj,vese betegségek,ja és esetenként sztrok vagy szívmegállás stb.ezt mind neked kívánják ezek a kedves kommentelok.:) Angol oldalakat keress ahol professzorok adnak tanácsot gyógyszer nélküli élethez.mert lehetséges felgyógyulni. Tegyél magadert és kutass módszereket.
2022. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
64%

15# Gratulálok az ostoba tanácshoz... Igen, a hozzászólásainkból neked azonnal világos, hogy mi mit kívánunk a kérdezőnek. Nem tudom, miből jött le neked, hogy "istenítjük" az orvosokat és a gyógyszereket. Hol olvastál te olyan tudományos cikket, miszerint a bipoláris zavar szakember segítsége nélkül gyógyítható? Legalább ne szólj hozzá, ha nem értesz valamihez.

Kérdező, vannak olyan mentális zavarok amikhez nélkülözhetetlen a gyógyszer, és a bipoláris zavar is ezek közé tartozik. Én a pszichoterápiát támogatom, de belátom, hogy van amikor az nem elég. Ha klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához fordulsz, akkor ők meg tudják ítélni, hogy a terápia mellett szükséged van-e gyógyszerre vagy sem. A pszichiáter azonnal gyógyszert ír fel, ezért azt ajánlom, hogy előbb keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát.

2022. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

az kimaradt még , h 20-25kilót hízol másfél két év alatt :D később meg bármikor előhúzhatják a rólad meghozott "ítéletet, hogy elmebajos vagy, olyan stigma amit sose fogsz levakarni. ez az egész pszichiáter pszichológus téma meg azoknak való akik nem képesek felnőni és saját maguk megoldani az életüket, helyette egy pótanyuci pótapuci mint kisgyerek fogja a kezeteket, az se számít ha 9-10féle gyógyszert kipróbálnak rajtad, mint egy p-atkányon :D de hajrá, szedjétek :D

ui.: cukorbetegségből is meg lehet gyógyulni, nem kell inzulin-ha buta vagy inkább ne szólalj meg/kettes típusúra értem.

én nem egy olyan embert ismerek aki agy tumort szüntetett meg magának stb. nem véletlen, h a szekularizáció hatására mindenki a helyi főpap-orvosnak hisz, hisz ők nem gyógyítók, hanem drogfelírók, dealerek. tények azok tények.

aki meg szedi a bogyókat és mindenképpen még a többi embert is az ő szintjére akar lehúzni, az meg mindent elárul :D milyen nyomorult élete lehet, DE van neki pótapuci pótanyuci aki meghallgatja és jól megtömi a kis pocikáját jó sok fincsi "gyógyszerrel :D ide is csak azért járok , hogy nézzem, hova süllyed a társadalmunk :D

2022. jan. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"ez az egész pszichiáter pszichológus téma meg azoknak való akik nem képesek felnőni és saját maguk megoldani az életüket"


Bárcsak ilyen egyszerű lenne. Én próbáltam magam megoldani többször is, eddig nem jött össze. De biztos én vagyok a selejtes.

2022. jan. 8. 07:40
 19/20 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon sokan szednek állandóan gyógyszereket, nekem például pajzsmirigy alulműködésem van, és arra kell szednem állandóan. Ha már abba akartad hagyni a gyógyszereidet, egyet legalább kellett volna hagyni, és ha azt is elhagyod, akkor csak fokozatosan.Lehet, akkor is hiányozna, akkor pedig folytatni kell.
2022. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

az élet mióta egyszerű? ki áltatott ezzel kérdező? egy folyamatos tanulás az egész élet. ha azt akarod, hogy rajtad kívűl más megoldja a saját életfeladataidat akkor tényleg inkább pszichológus bácsi kell neked. dehogy vagy selejtes, ez bs.

a nagyon sokan szednek állandóan gyógyszereket kezdetű mondathoz csak egy hozzáfűznivalóm van. elég nagy baj. a pazsmirigy alulműködést is vissza lehet fordítani, hadd ne írjam le hogyan. azért az én időm is véges. :D

az pedig, h másra hárítasz, h nem tudod megoldani a problémáidat az meg végképp azt mutatja, hogy nem elégszer próbálkoztál. szerinted mindenki tökéletes életet él? max egy fotó erejéig az instára fel. mindenki küzd a saját démonaival. de nekem az elmúlt 30év tapasztalása, az, h igenis küzdeni kell mindennap. és vannak xarabb napok meg könnyebbek. de nem picsogok, sőt, mindennap teszek az én mentális egészségemért. pl. előbb utóbb a gyk-t is abbahagyom, mert sokan csak unatkozásból írnak ki kérdéseket, ahelyett, h tennének egy sétát, fél perc alatt googliba beírnák, h mi bajuk és millió találat alapján elinduljanak vmerre. sőt, itt gyk-n is rengeteg hasonló kérdést már ezerszer felraktak. senki se különb mint a másik, előtted már rengetegen átmentek ezeken a dolgokon. ezért írtak sokan könyvet, youtube bárhol még tiktokon is önfejlesztő anyagok Ingyen elérhetőek. a munkát te magad teszed hozzá. és igen, megéri. nehéz? igen. menni . kell. előre. még ha nehéz is.inkább ezerszer bukjak el, mintha meg se próbáltam volna.

2022. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!