Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetem le a beteges...

Hogyan győzhetem le a beteges rovarfóbiám?

Figyelt kérdés

Bármilyen rovar van a közelemben, pánikrohamot kapok. Annyira undorodok tőlük, hogy nem merek hozzájuk érni, 2 méteren belül megközelíteni őket.

Szeretném ezt a félelmemet legyőzni, mert biológiával megyek tovább és ez így eléggé tarthatatlan.



2022. jan. 7. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A pókoktól való iszonyodásomat úgy próbáltam kezelni, hogy egy dolgozat témájának a szaporodásukat választottam, egy terráriumot betettem a szobámba egy anyapókkal és fotóztam a kokonkészítést. Muszáj volt közel menni hozzá. Nem mondom, hogy elmúlt, de sokkal jobb, könnyebb az életem így.

Próbáld meg talán valami sáskafélével.

2022. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik! Azon is gondolkodtam, hogy elmegyek egy étterembe, ahol rovarokat lehet fogyasztani. :D
2022. jan. 7. 21:24
 3/4 anonim válasza:
Egyébként az ízeltlábúak/rovarok/bogarak evésében nagy jövő van, a fenntarthatóság miatt. Habár elsőre undorítónak és meghökkentőnek hangzik, de ez tény. Lehet, hogy nemsokára ők lesznek az utolsó remény egy hatalmas probléma megoldására ami nemmás, mint hogy 8 milliárd embert valahogyan etetni kell. Ezt pedig a jelenlegi mezőgazdaság nem bírja és egyszerűen nem sok lehetőségünk maradt.
2022. jan. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyébként nemrég én is megőrültem a százlábúaktól, ugyanis néha előbukkannak a szobámban. Egyszer rákerestem, hogy pontosan melyik fajról van szó. Már nem emlékszem pontosan a nevére, de jótékony hatású, az emberre pl. ártalmas ágyi poloskákat, csótányokat öli meg és eszi meg. Azóta nem bántom őket, egyébként sincs sok. :) Pókokkal is hasonló a helyzet.
2022. jan. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!