Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterrel merjek...

A pszichiáterrel merjek őszinte lenni ilyen téren? (Gyógyszerfüggőség) Mennyire áll fenn a veszélye, hogy börtönbe küld érte, vagy diliházba?

Figyelt kérdés

2 éve tart ez a folyamat, kezdetben még csak hébe-hóba alkalmaztam, leginkább szabadság utáni "első éjszakán" reggeles műszak előtt, mert rettegtem attól, hogy nem fogok tudni aludni, hogy kínlódás lesz az éjjel. Utólag persze könnyebb okosnak lennem, de ma már tudom, hogy ez akkor is a szorongásokról szólt, ahogy most is. Csak könnyebb volt ráfogni erre, most meg kínoz a szégyen.


Aztán később ez standard volt a délelőttös napok előtt, konkrétan vártam ezeket a napokat, mert tudtam, hogy este 8 körül beveszem és lesz 2 nagyon kellemes órám, amikor nem feszítem szét magam, amikor nem kerget az őrületbe a rettegés mindentől, a depresszió meg a "generizált szorongás". Egyszer-egyszer kipróbáltam többet is egyszerre, a kíváncsiság hajtott (általában hányás vagy emlékezetkiesés). Ezekből baj nem lett, egy standard egyes nap után vissza is álltam arra, hogy nem kell. Persze attól még mindig vártam azt a napot, amikor igen. Az egyetlen könnyítéssé vált az életemben, a sok kínzás meg szar mellett ami a napokat jellemzi.


Akkoriban 1-1 doboz bőven kitartott 1-2 hónapig még az időnkénti "kísérletezéssel" együtt is. Szégyent éreztem - nem is tud róla senki a 3 orvost leszámítva akiktől felváltva elkérem - de közben jó is volt. Furcsán fog hangzani, de az az ellazulás, a félelmek hiánya, és az, hogy akkor másfél-két órában még boldog is tudtam lenni, egyszerűen egy megnyugtató érzés volt. Sokszor olyan érzésem volt, miután bevettem (+ bónusz citromfűlevél-tea meg gyógynövényes kapszula), mintha valaki szeretne és biztonságban éreztem magam, nem pedig azt az enyhe pánikot, amit általában esténként, félelmet egy nagyobb dologtól, amivel nem tudok szembenézni (az élet értelmetlensége, félelem attól, hogy később rosszabb lesz, kilátsátalan örökké tartó robotolás és az előrelépés lehetetlen mivolta). Ezt nehéz jól megfogalmazni, remélem nem hat túl őrülten.



A gond azóta indult be igazán, mióta leépítésre hivatkozva elküldtek. Azóta a szorongás a többszörösére emelkedett, ráadásul most az alvás sem olyan hangsúlyos, mint akkor volt. Inkább érzem a szorongást problémának (súlyos problémának), mint az alvási gondokat, ami alapból nem is nagyon van, mert ha elalszom olyankor simán alszom 8-12 óra közötti mennyiséget, álmodom, jó érzés aludni. De az elmúlt kb. 50 napban nem nagyon volt olyan nap, hogy este ne vettem volna be. Egyszerűen elindul egy olyan szorongás este, amit egyszerűen meg kell szüntetni, mert iszonyú. Nehéz - vagy talán nem is lehetséges - leírnom, olyankor a sokszorosként nehezedik rám a félelem, a feszültséget szinte tapintani tudom magamon, szinte belefeszülök ebbe az érzésbe, a legkisebb dolgok is sírásra tudnak fakasztani (konkrétan vannak videók, amiket erre tartok, mert akkor legalább kijön és nem szorít csak belülről), aludni pedig nem tudok. Próbáltam, a végén beállt egy minta "egy nap semmi, másnap 12 óra" jellegűen. De ez minden volt, csak nem jó.


Tudom, hogy ez így nem jó és később csak még rosszabb lesz. Szeretnék valami alternatív irányba elmozdulni innen (a gyógynövények önmagukban nem elégségesek) és főleg a szorongás ellen csinálni valamit, mert a nappalaimat is átjárja, de akkor még úgy elmegy, de az esték...


Nem tudom létezik-e erre bármilyen más megoldás. Az antidepresszánsok nem használtak eddig, ráadásul 3 hét kell némelyikhez és most ha rágondolok, hogy addig ez a minta folytatódik, vagy minden este át kell élnem ezt a szorongó érzést... Egészen durva irányba elterelődnek a gondolataim, mert bármit, csak ezt ne. Még az elmúlás is kevésbé rossz gondolat. Van erre valami SOS megoldás? Egy másik típus, ugyanabból több (ez mondjuk nem jó ötlet!), nyugtató, bármi?


Kértem egy időpontot az orvosomhoz - eredetileg 31-én kellett volna visszamenni, de addig a gyógyszer nem tart ki. Őszintén szeretném elmondani neki mi a helyzet, de nem tudom szabad-e, okos dolog-e. Letartóztathat ezért? Beküldhet diliházba két "markos legény" segítségével? Elküldhet a francba úgy, hogy nem lesz esély sem a változásra már?


Félek őszinte lenni, mert ráadásul van egy jó erős megfelelési-kényszerem is, ami által sokszor viselkedem a "helyes" módon és nem úgy, ahogy én azt valójában érzem, mert félek úgy viselkedni. A szorongás pedig mindig végigkísér.



#pszichiáter #szorongás #altatófüggőség #félelem az estéktől #valaki mentsen meg
2022. jan. 11. 16:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

29# Ez nem igaz. Az érzékeny adatnak minősülő egészségügyi dokumentumokat (pl. pszichiátria, nemibeteg gondozó...) csak az adott terület szakorvosai látják, a háziorvos és egyéb terület szakorvosai nem. A pszichiáter pedig nem fér hozzá a háziorvos bejegyzéseihez.

A pszichiáterek pedig akkor látják más pszichiáterek által feltöltött betegdokumentumokat/recepteket, ha azt külön lekérdezik. Erre a legtöbb esetben viszont nem kerül sor.

2022. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

" A pszichiáter pedig nem fér hozzá a háziorvos bejegyzéseihez. "

De igen, én is gyógyszerfüggő vagyok, szintén két orvossal íratom fel a gyógyszereket. Legutóbb a pszichiáternél próbáltam kikönyörögni a Frontint, belenézett a gépbe és mondta, hogy két hete írattam fel a háziorvossal is..

2022. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
#31: csak akkor, ha a beteg letiltotta...
2022. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

A pszichiáteréhez alapjáraton sem fér hozzá a háziorvos.

Akkor úgy látszik, a pszichiáter le tudja kérdezni a háziorvos bejegyzéseit. Ezen azért lepődtem meg, mert nálam a pszichiáter nem látta, pedig nem tiltottam le.

2022. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

34.


Nálam sem látnak rá egymásra, vagy nem érdekli őket. Esetleg látják rajtam, hogy amúgy rendben vagyok, és letudják ennyivel.


Mindegy, ma elmegyek a pszichiáterhez és kérek tőle valamit speciálisan erre, mert ma éjjel teljesen "tisztán" aludtam és teljesen jó érzés volt. Az esti visszatérő kínlódásokkal viszont nem tudok mit kezdeni. Hátha van erre is valami.

2022. jan. 12. 10:42
 36/39 A kérdező kommentje:

Ez megvolt, nem lett belőle semmi "baj", még viccelődtünk is azon, amit itt is írt valaki a feljelentésekről/börtönökről.


Egy általam ismeretlen antidepresszáns-jellegű tablettacsomagot kaptam, elvileg szorongásokra, meg a többi korábban leírt gondra való.


Meg egy százas csomag "Frontin"-t az esti kínlódásokra. Mivel "magában" sosem próbáltam még, nem tudom mire számítsak. Majd kiderül. 2 hét múlva megyek vissza.

2022. jan. 12. 12:11
 37/39 anonim ***** válasza:
Frontinnal óvatosan, ha nem tudod tartani az orvos által javasolt mennyiséget, nagyon gyorsan függő leszel, pláne így, hogy hajlamod van rá. Jobbulást!
2022. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

37.


Úgy lesz, mivel az ideális cél az lenne, hogy semmi ne kelljen. Remélem nem lesz rám túl nagy hatással, de annyira pont igen, hogy az esték ne legyenek olyanok, amilyenek. Csak az altatók kicsit nem jók már, ma anélkül aludtam és sokkal jobb érzés volt.

2022. jan. 12. 13:48
 39/39 anonim ***** válasza:
Örülök hogy legalább a ma éjjel jól voltál. Kérlek tényleg az előírtak alapján szedj mindent ezentúl, ha valami nem jó, beszélj az orvossal. Ne azonnal várj javulást, alkalmazkodni kell a szervezetednek az új dolgokhoz.
2022. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!