Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gáz, ha 27-28 évesen...

Mennyire gáz, ha 27-28 évesen még valaki a nagymamájánál lakik?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, de akkor már elkezdtem az egyetemet, amit 5 évig tartott elvégezni (júniusban végeztem, alapképzésen). Előtte két évet dolgoztam (meg egyetem alatt is diákmunkát), van spórolt pénzem, az a tervem, hogy 1-2 éven belül veszek lakást hitelre, önerővel. Viszont jelenleg a pénzemen (majdnem 2 millió) kívül semmit nem tudok felmutatni, nincs kocsim, se barátnőm. Munkát is csak most sikerült találnom, bizonyos okok miatt csak október elején tudtam elkezdeni munkát keresni, így kb másfél éve nem dolgoztam (az iskola utolsó évében a szakdolgozat meg a lezárás miatt nem vállaltam diákmunkát). Ez a helyzet komoly önbizalomhiányt és szorongást okoz. Nyilván van, ami miatt jó, mert hazaadnom nem kell pénzt, viszont sok esetben úgy kezel, mintha 5 éves lennék, ami az önbecsülésnek nem tesz jót.

27 vagyok most, de még 1 évig úgy néz ki, hogy nem tudok lköltözni.



2022. jan. 11. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mamád nem sürget,akkor nem gáz.
2022. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom gáznak. Mivel hasonló korú vagyok mint te így pontosan tudom milyen komoly ingatlanárak vannak, elhiszem, hogy ez nehéz.
2022. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 vagyok és szintén a nagyszüleimmel élek. Inkább örülj neki. Én majdnem másfél évig voltam munkanélküli, de akkor sem szenvedtem hiányt semmiben. És sok pénzt is lehet spórolni, ha mellette még dolgozol is, még ha kevés pénzért, akkor is. Én akkor szeretnék elköltözni, ha lenne élettársam akivel családot alapítunk (bármikor).
2022. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szégyeld. Félre teszel, dolgozol, jelenleg ennyit tudsz tenni. Az lenne a ciki ha minden pénzed elszórnád és nem a késobbi önàlló életedre tennéd félre.
2022. jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mások véleményére ne adj, viszont olyan szempontból "gáz" hogy az önbecsülésednek valóban nem tesz jót egy tipikus nagymama (vagy akár szülői) környezet, ahol nem "teljes értékű" felnőttként kezelnek.


Ez nem nagymamád hibája, a nagyik nagyrésze ilyen, sajnos.


Van tapasztalatom ilyen téren.

2022. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, a nagyidnak még használ is, hogy nincs egyedül, van társasága és van kiért miért tevékenykednie (pláne, ha nem csak kiszolgál, hanem be is segítesz neki azért a nehezebb dolgokkal, cipekedésben, bevásárlásban, stb). Ha így jó nektek, akkor senkinek semmi köze hozzá.


Amiatt ne érezd magad rosszul, hogy "nincs mit felmutatnod". Van egy diplomád, amit nem mindenki tud felmutatni, az is valami, amiben benne van az elmúlt öt éved. Szépen ügyesen építgesd tovább a karrieredet, megtakarításaidat és a pénzügyi tudásodat, hogy addig is minél jobban tudd befektetni a pénzed és gyarapodjon, ne csak egy lekötött betétben, vagy még inkább a szekrényben.


Foglalkozz kicsit az önértékeléseddel, önbecsüléseddel, érdemes kicsit tréningezni magad.

2022. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gáz, aranyos a mamád, hogy nem kér pénzt tőled, legalább tudsz spórolni kicsit 🙂 Az meg hogy kicsit gyerekként kezel, természetes jelenség, ilyenek a szülők, nagyszülők sol esetben 😄

Örülj neki, hogy még együtt lehettek, ez miatt ne szorongj♥️ Barátnőd is majd lesz, akit komolyan érdekelsz, nem ezen fog múlni szerintem, hogy összejöttök-e 🙂

2022. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!