Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennél olyan pszichológushoz,...

Mennél olyan pszichológushoz, akinek akcentusa van?

Figyelt kérdés

Sokáig gondolkodtam a kategórián, azért került ide, mert kliens szempontból érdekelnek a válaszok.

Pszichológusként végzek idén, és távoli tervként felmerült, hogy Ausztriába költözzünk. A férjem vágyik oda és igazából én is szívesen mennék, de mindenképp szeretnék a szakmában maradni. Egyelőre semmit nem tudok németül, de nem is sürgős, pár év alatt megtanulnám. Azonban nem tudom mennyire érdemes, te mennyire tudnál megbízni egy olyan pszichológusban, akinek akcentusa van a te anyanyelveden? Eltudod képzelni, hogy ilyenhez járj?


2022. jan. 12. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem biztos, hogy érti az árnyalatokat azon a nyelven. Vagy hogy ki tudja fejezni magát olyan árnyaltan, ami ehhez a hivatáshoz kell.
2022. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
"Eltudod" képzelni ... Ezt biztos a bölcsészkaron tanítják ... A vesszőhiány ehhez képest már igazán semmiség. Te úgy vagy fél év híján pszichológus, ahogy én a pápa.
2022. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oh, Ferenc, akkor lenne néhány kérdésem.

Engem egyébként nem helyesírással vettek fel, és egy ilyen kurzusom se volt, de majd átnézem a tanrendet, hátha lemaradtam.

2022. jan. 12. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:
És milyen szakirányon tanulsz?
2022. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem mennék, mert ahhoz, hogy jól értse, amit én mondok, és pontosan azt öntse szavakba, amit gondol, nem elég a "pár év alatt megtanulnám". Az anyanyelveden tudsz csak jó pszichológus lenni, azonos ajkú páciensekkel.
2022. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Egyértelműen nem!
2022. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, sajnos én is így érzek, természetesen én is jártam pszichológushoz, számomra is furcsa lenne nem anyanyelvűhöz járni.

Az akcentus egy dolog, de ott van a kulturális háttér, amihez szintén évek kellenének, hogy átlássam, átéljem, aztán hiába a szakmai nyelv, valószínűleg mindig akadna 1-1 fontos új szó, ami számára mást jelent, mint nekem, vagy éppen érzés szintjén lefordíthatatlan.

Ezek miatt tettem fel a kérdést. Ugyanakkor rákerestem kint élő, magyar pszichológusokra, és vannak, tehát valahogy mégis megéri nekik. Illetve a szakmai csoportokban látom, hogy sokszor itthon keresnek angolul/németül/franciául beszélő terapeutát, bár itt ők a külföldiek, ami azért más helyzet, de közös anyanyelv így sincs.

Talán majd ráírok egyre, ha végeztem és komolyabban érdekel a külföld.


Egészségpszichológián vagyok.

2022. jan. 12. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kint élő magyarokon tudnál segíteni, magyar nyelven.
2022. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kint élő magyarokkal tudnál foglalkozni (Ausztriában van egy pár…) vagy online is tarthatsz konzultàciókat, abban az esetben mindegy, hol élsz.
2022. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!