Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Élt már át valaki hasonlót,...

Élt már át valaki hasonlót, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mintha nem élnék. Nem fogom fel az élet eseményeit, nem tudok azonosulni az érzelmeimmel, vannak, de távoliak. Az emlékeim is mintha csak visszhangok lennének. Úgy érzem, elvesztettem a személyem, az öntudatom, nem vagyok több egy jól összerakott szerkezetnél, nem érzem azt, ami emberré tenne.

2022. jan. 13. 15:38
A kérdező szavazást indított:
Éreztem már hasonlót.
Még sose éreztem ilyet.
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan mintha álmodnál,vagy kívülről látnád magad?
2022. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fura érzés nagyon de nekem olyan szokott lenni hogy egy napon néhány alkalommal kb 1-2 másodpercig teljesen úgy érzem magam minta álmodnék vagy elhagynám a testem(Tudom hogy ez eléggé hülyén hangzik).

Teljesen olyan érzés mintha nem a valóságban lennék.

2022. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok én erre tippelek.

"A deperszonalizáció során az ember saját magától és az érzéseitől „idegenedik el”, úgy érzi, mintha nem irányítaná a gondolatait, a cselekedeteit. A derealizáció során a világ torzul el: a tárgyak mérete, színe nem tűnik valóságosnak, az idő felgyorsul vagy lelassul, a hangok hangosabbak vagy halkabbak, mint az várható."

2022. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is éreztem ilyet sajnos. Depresszió diagnózist kaptam akkor.
2022. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az is
2022. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, úgy hívják, hogy disszociáció.
2022. jan. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!