Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehezen bírom a telet, már...

Nehezen bírom a telet, már alig várom, hogy vége legyen pedig még rengeteg nap van hátra belőle. Milyen trükkökkel élitek át a hideg napokat?

Figyelt kérdés

Már szinte depressziósnak érzem magamat, semmi kedvem, erőm felkelni, felöltözni, már herótom van a réteges öltözködésből, a kezeim, lábaim lefagynak folyamatosan... Munkahelyemen is max 20 fok van jobb napokon. Nagyon nem bírom már lelkileg ezt a telet. Meg is fáztam - legalábbis izgulok rajta, hogy nem covid csak megfázás.

Most nagyon összejött minden :( Tudnátok tippeket, trükköket írni, ami segít átvészelni a telet? Úgy érzem, nem fogom kibírni a jó időig/tavaszig testileg/lelkileg.


Ezekkel próbálkozom: D vitamin szedése már ősz óta, réteges öltözék, meleg színek a lakásban, alvás előtt azt képzelem, hogy napozok... Próbálok több gyümölcsöt, zöldséget enni, de ez a megfázás most rátett mindenre egy lapáttal. :( Nagyon el vagyok keseredve.



2022. jan. 13. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Iszok. Nem jó de ez van, elképzelni nem tudom az északibb népek mennyit ihatnak, én full alkesz lennék ott.
2022. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam ezzel. Szinte rettegtem a téltől. De a jó hír, hogy egészen meg lehet vele békülni. Ha nem vagy nagyon depressziós, javaslom a minden napi sétát a természetben. Én 3 éven keresztül minden nap sétáltam (Budapest közepén, egy kis term.védelmi területen) és nagyon jót tett. Megszoktam a hideget. Pár szó-mondat erejére beszélgettem kutyásokkal (de sokszor nagyon jó kis beszélgetések is lettek). Jó dolog volt a négy évszakot nap mint nap figyelni. Megszerettem a madarakat. Természetesen nagyon jót tett a mozgás és a természetes fény. Sajnos most már sok ideje nem tudok menni és egész nap rettenetesen fázom, tulképpen csak az ágyban melegszek fel valamennyire, de ez nyilván nem járható út.
2022. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!