Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, ha kicsit...

Mennyire normális, ha kicsit hideg, már már rideg egy pszichoterapeuta?

Figyelt kérdés
Most voltam első alkalommal online valakinél. Eleinte alig beszélt, utána is inkább hideg rideg, nagyon analitikus volt. De a hozzáértése jó lehet szerintem. Annyi biztos, hogy mást vártam volna, kicsit több érzelmet. Mi alapján döntsek, hogy vele szeretnék-e dolgozni, vagy nem?

2021. nov. 15. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy neki nem az a dolga hogy a keblén melengessen.


Szerintem alapból teljesen oké ha valaki első alkalommal picit rideg, hiszen még nem ismer sem téged sem pedig az érzelmeidet, nagyon figyel, hiszen az első reakcióidból sok mindent le tud szűrni veled kapcsolatban.


Velem is ilyen volt először a pszichológus, ráadásul nekem is online volt a legelső alkalom a Covid miatt (persze már hála istennek nem így van), konkrétan nekem az első alkalom ilyen közhelycsattogtatás volt a részéről. Aztán pár alkalom után jobban megismert, kicsit lazább lett a beszélgetés.


Most már teljesen lazán mesélek a szexuális életemről, nyilván első alkalommal ez nekem sem ment volna, cikinek éreztem volna.


Na, szóval a lényeg, hogy 1 alkalomból ne szűrj le messzemenő következtetést :)

2021. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden terapeuta más. Az általad leírtak az analitikusakra jellemzőek (de nem mindegyikre!). A terápia alapja a kölcsönös szimpátia és bizalom, erre épül a közös munka. Pár alkalom után már érezni fogod, hogy hozzád passzol-e a terapeuta vagy sem. Ha nem, akkor válts, különben felesleges pénzkidobás lesz.
2021. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a kémia és a szimpátia, ezért ha nem érzed, akkor jobb, ha tovább keresel. Borzasztó olyannal együtt dolgozni, akiben nem tudsz megbízni.
2021. nov. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
En egy ilyen pszichologust elso alkalom utan ott hagytam, es kerestem egy normalisabbat, nekem nagyon nem jott be, es egyaltalan nem segitett megnyilni ez a hozzaallas.
2021. nov. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Több terapeutától elköszöntem már, de nem az első ülés után. Amiért azonnal lelépnék, ha a szaki ítélkezne vagy skatulyázna vagy direkt tanácsokat osztogatna. Az, hogy távolságtartó az első alkalmakkor, semmit nem jelent. A kedvenc terapeutám is ilyen volt, gyanakvónak és merevnek éreztem, még pszichiáterhez is elküldött, mielőtt elkezdett foglalkozni velem. Azóta nagyon jó kapcsolatunk lett, néha egyenesen úgy érzem, én vagyok az egyik sikerélménye.
2021. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!