Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne kideríteni,...

Hogyan lehetne kideríteni, hogy tényleg borderline-os vagyok-e?

Figyelt kérdés

Évek óta igen komoly mentális problémáim vannak (bár nem voltam még pszichológusnál és diagnózisom sincs semmiről), de az 100%, hogy nem vagyok normális, és ezt minden ismerősöm is látja, akik sokszor bántanak is emiatt. (először szinte minden ember akivel megismerkedek segíteni akar, majd megunják mert látják hogy nem tudok változni, és sokszor bántani kezdenek) Egyik ilyen ismerősöm mondta pár hónapja, hogy simán lehetek borderline-os. Én nem tudtam mi az, de több oldalon is olvasgattam róla, és pár kivételével a legtöbb tünet teljesen jellemző rám, de még a kialakulásának a lehetséges okait is elolvastam, és ott is a legtöbb dolog megtörtént velem, amiket írtak.

Hogyan lehetne kideríteni hogy tényleg az vagyok-e, hogy lehessen róla valami papírom vagy ilyesmi? Talán akkor az emberek is máshogy állnának hozzám.


2022. jan. 16. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal, maskepp nem kapsz papirt se.
2022. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakember tudja kideríteni. Fura higy erre nem gondoltál.
2022. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szakember, ő dolga.

az öndiagnózis nem valami megbízható (főleg amikor az ember rossz passzban van, mindenféle mentális problémát igaznak érez magára)

2022. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam én is hogy szakember, de milyen? Meg hol?
2022. jan. 16. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Ugyan milyen, vízvezetékszerelő? Pszichiáterhez kell menni.
2022. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichológus vagy pszichiáter

Gogkizd ki a közeledben rendelőket. Én magába mennék, de valószínű nem 1 óra kell hogy diagnosztizáljon.

Ingyenes pszichiátriai rendelésről nem mindenki van jó véleménnyel, de van ilyen is. Ha nincs pénzed ehez menj. Te tudod hogy hol van a lakohelyeden, ezt mindenki tudja, ott ahol az ingyenes ellátásokat csinálják. Nem beutaloköteles, időpontot kell csak kérni.

2022. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!