Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok képes szeretni,...

Nem vagyok képes szeretni, csak önmagammal foglalkozom? Büntudatom sincsen emiatt?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok. Mindig is nagyon önzö voltam, magamat tettem az elsö helyre. A szüleimet, testvéreimet, nagyszüleimet mindig egy bábnak kezeltem gyerekkorom óta akik hozzám viszonyulva léteznek csak. Soha nem érdekelt igazán hogy olyan dolgokkal kapcsolatban mit éreznek, ami engem nem érintenek. Van feleségem, de praktikus szempontból, remekül voltam egyedül is évekig, szeretek is úgy lenni. Elfogadom a feleségemet, becsülöm, de ha holnap fogná magát és elmenne, nem rázna meg. Van egy fiam is (miatta házasodtunk össze), hozzá kötödöm valamennyire, de nem úgy ahogy kellene. Nem rázkódnék meg ha külön költöznének. Elsösorban magamat nézem mindig! Fontos, hogy agresszíó egyáltalán nem jellemzö rám! Volt amikor megvertek de nem is ütöttem vissza! Szavakkal se bántok senkit, inkább hazudozok, azt mondom amit kell mégha mást is gondolok. Pl. a feleségem elött azt mutatom, hogy nem nézek más nöre, de valójában bárhol vagyunk azt nézem melyik nöt lehetne … nagyon nagy a szexuális étvágyam. Mindig azt mondom amit mások hallani akarnak, valójában senki se ismer! A többi ember felett álló amolyan istenszerü irányítógépnek gondolom magamat. Gyakran manipulálok sikeresen másokat. Ha hibázok, azt is tudom úgy csavarni, hogy a másik a végén rosszul érezze magát és bocsánatot kérjen tölem. Gyakran képzelem azt is, hogy én a nagy titkok tudója vagyok, akinek valamiféle kapcsolatai vannak. Sokszor játszom meg magamat mintha egy filmben lennék, olyan gesztusokat veszek fel. Pl szórakozóhelyeken úgy viselkedek mintha enyém lenne a hely és valami milliárdos lennék. Sokan elhiszik amit vetítek, különbözö teóriák vannak rólam, de senki nem tud semmit igazából. Az emberek többsége a családomról se tud, mert nem mondom. Pl munkahelyemen. Több kolléganömmel is szexeltem már céges kirándulásokon, valamiért vonzó vagyok a nöknek! Pl jelenleg 2 házas nö is szerelmes belém! De nem hat meg. Nincs semmiért büntudatom! A feleségem boldog mellettem, semmit sem vesz észre mert nem hagyom, ö más embernek ismer. Olyannak aki visszahúzódó, soha nem hinné el hogy bármit is csinálni tudnék. Boldog mellettem és amiért megkapja amit akar, nem érzem hogy becsapom. A fiam is felnéz rám, sokat vagyok vele. Vele azért más a viszonyom. Öt szeretem, de nem úgy mint magamat, arra még sose voltam képes.


Ez alapján mi lehet a diagnózisom? Nem mintha annyira változni akarnék, csak érdekel.


2022. jan. 16. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neked semmi bajod, csak szövegírásért fizetnek, ezért kiírod a netről a nárcizmus jellemzőit, ami viszont nem lehetsz, mert a nárcisz nem töpreng a saját furcsaságain.
2022. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

1János 2:17."A világ elmúlik és annak kívánsága is de aki Isten akaratát cselekszi megmarad örökké."

Kérdés, szeretnél-e örökké élni, a megtisztított földön?

Ha igen, ismerd meg a Bibliát és fordítsd javadra.

2022. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen onreflexioval egészséges ember lehetsz


Viszont nagy a megfelelési kenyszered amire vigyázz mert hosszú távon káros a mentális egeszsegre

2022. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!