Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt rajtam kívűl második...

Van itt rajtam kívűl második generációs autista?

Figyelt kérdés
Édesanyám is az. Még az is lehet, hogy a nagymama is az volt, bár az kevésbé valószínű.

2022. jan. 17. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

A neurodiverzitás genetikusan örökletes, szóval ez kb a többség, csak régebben nem tudták diagnosztizálni, szóval az idősebb generációnak noncs róla papírja.


Pláne nőknél, mert ugye az a kép, hogy az autisztikus gyerek az imádja a vonatokat, de pl ha egy kislány a barbiekra volt rákattanva ilyen szintig, az nem tűnt fel, pláne ha emellé szép gyerek volt.

Aztán felnőttként meg általában kapott egy szorongás+depresszió kórképet és csókolom, meg rá egy marék pirulát.


De ja, néha amikor kifejti nekem, hogy nem tud ékszert hordani mert irritálja, hogy bizonyos ruháknak "nincs jó anyaga", "válogatós", vagy hogy ha be van kapcsolva a tv a háttérben, nem hallja a beszélgetéseket... szóval ja.

2022. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz!
2022. jan. 17. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nm szeretem ezeket a jelzőket.megmondom miért.regen nm volt 100fele pszichológiai baj.meg amikor én voltam fiatal akkor még a diszlexiat se kezelték, pedig volt olyan osztálytársam aki makogott olvasás közben.most mindenki kap egy jelzőt,egy besorolást és rá a gyógyszereket,mert ebben van az üzlet.nagy pénzek.regen volt eleven gyerek,nah bumm,mozogjon többet.most meg ADHD stb.akkor így senki sem marad normális.epp az a jó,hogy különbözunk.most az a jó ha vmi szürke és teszi a dolgát.mindenkiben benne van a tehetség,csak meg kell találni ki miben jó.pl egy ismerősöm skizofrén, angolul fordít.exem ADHD s,vezetni jól tudott mert jók a reflexei.en voltam már sima depressziós, borderline,most épp bipolárisnak vagyok megbélyegezve.mert nő létemre kiállok magamert.xar ez a rendszer, rossz nézni,hogy mennyi gyógyszerfuggo lett az elmúlt 20evben.regen nm volt ennyi "beteg.most meg minden második ember minimum xanaxot tol,de inkább többen vannak ,akik sokkal durvább szereket fogyasztanak nap mint nap.normalis étkezéssel,mozgással és meditációs gyakorlatokkal , imával pl.siman meg lehet gyógyulni.az emberi test túlélésre van eleve programozva.
2022. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű anyu is Aspi, de soha nem diagnosztizálták. Így, 30 fölött fedeztem fel egyre több olyan mintát a viselkedésében, ami nem jellemző a neurotipikus személyekre és gyerekként ezért is volt nehezebb a helyzetem. Nekem az volt a természetes közeg, ahogy vele éltünk. Mikor oviba kerültem, megrázó volt, hogy a NP gyerekek fogdosnak, megérintenek játék közben, ahogy egymást is. Otthon ez csak ünnepekkor/öltözésnél volt, apu és anyu sem adtak egymásnak puszit, semmit. Aztán, hogy anyuval akkor mentünk a játszóra, ha nem volt ott senki és furcsa volt, hogy az oviban hirtelen ott a sok gyerek, kiveszik a kezemből a játékot és akkor egy idő után nem is vettem fel játékokat már, hanem elmentem a sarokba, ahol nem zavartak és egy takaró színes csíkjait számoltam (ez a mániám a mai napig, imádom a színeket, a tárgyakat színek szerint csoportosítani és megszámolom a mintákat). A pszichológus (óvódáskori) lerázott azzal, hogy csak okosabb vagyok az átlagnál, de minden oké (4 évesen olvastam, illetve számoltam). Általánosban azt mondták, figyelemzavaros vagyok, "álmodozó" (első héten kiolvastam a könyvemet, gyorsolvasó vagyok és végtelenül unatkoztam a tanév többi részében). A hátam mögött furának, bolondnak tartották (8 évesen az anatómia és a betegségek érdekeltek). Most, felnőttként jó, a munkatársam szintén auti (és a munkámban kiélhetem a színmániám), de olyan 20-22 éves koromig nem találtam a helyem, befogadtak úgymond, de éreztem hogy azért nem egészen, később lettek barátaim idősebbek között.
2022. jan. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az tuti. Ma már rengeteg autista van papírral vagy anélkül.
2022. jan. 18. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem tom, én inkább vagyok papírral mint anélkül.


Nyilván régen is volt ilyen, csak akkor "elcserélt gyerek" volt, vagy egyszerűen a falu bolondja, attól függően, hogy az adott közegben mit tartottak hasznosnak.

Mondjuk 100 éve kinn a búzamezőben kaszálva az embernek sokkal kevesebb társas érintkezés volt szükséges mint mondjuk ma egy teszkós pénztárosnak.


Van ez a mondás, hogy az embert nem a fogyaték gátolja sok esetben, hanem a társadalom, ami direkt úgy van berendezve, hogy bizonyos emberek ne tudjanak érvényesülni.

Hány melóhely van, ahol 2020 előtt be kellett caplatni az irodába, most meg érdekes mód otthon a kanapén is el lehet látni ugyanazt a feladatot?

Hány olyan munkahely van, ahol kifejezetten kedvez a feladat kör a rendezettséget, sőt monotonitást kedvelő, nem túl társasági embereknek, de nem, mert az undorító anyagú uniformis kiselejtezi a legtöbb autisztikus jelentkezőt.


És a diagnózis hiányában, nem nem lesz kevesebb autisztikus, ahdh stb ember, csak egy csomó olyan, aki nem érti miért esküdött össze ellene a világ, és általában magát okolja mindenért.


Nevezzük nevén a gyereket, mert az lehetővé teszi, hogy több információhoz jusson az ember.

Illetve megtaláljuk a közösséget, és az által, hogy kommunikálunk kicsit kevésbé leszünk kiszolgáltatva kuruzslóknak, vagy olyan szervezeteknek mint pl as Augism Speaks, akik nem az autisztikus egyénnek segíteni akarnak hanem a szőnyeg alá söpörni a problémát, és elkussoltatni mindenkit.

2022. jan. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Greta Thunberg.
febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!