Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen esetben hívnak a...

Milyen esetben hívnak a kórházban pszihológust?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lesz egy műtétem és elég sok minden veszi körül a helyzetet. Milyen esetben/ milyen viselkedés esetén hívnának pszichológust hozzám ha egy traumatológiai osztályon fekszem?

2022. jan. 22. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Pszichiátert hívnak, ha a beteg viselkedése idegbetegséget sejtet. Pl. tombol, erőszakos, ilyesmi.
2022. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semmilyen esetben nem hívnának pszichológust. Pszichiátert is csak a legvégső esetben, de az lehet, hogy már annyirs szélsőséges eset lenne, hogy nem pszichiátert hívnának, hanem vinnének a pszichiátriára, esetleg a zártosztályra. De szerintem megoldanák egy kis adag nyugtatóval ott a traumatológián.
2022. jan. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a korona előtt, ha valaki tombolt, vagy feltűnően kiabálva hisztizett, lehívtak hozzá egy pszichiátert.
2022. jan. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mellettünk van egy magánkórház. Jártam egy ideig oda pszichiáterhez, később pszichológushoz is. Ők például a bent fekvő, fizetős betegekhez bejárnak (műtét előtt, műtét után). Állami kórházban ez szerintem elképzelhetetlen/megoldhatatlan. Sajnos.
2022. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem elképzelhetetlen. Vannak olyan részlegek nálunk ahol van ilyen lehetőség, de gondolom sok helyen ez luxus, nem foglalkoznak ezzel.
2022. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

Magyar orvosok többsége legalábbis amit tapasztaltam mióta nem kapnak halapenzt úgy állnak hozzám mint egy darab szarhoz


Neked nem pszichológust hívnának hanem egy novert haloperidollal és kómába szedalnak


Ez Magyarország sajnos és tisztelet a kivételnek de az Eü nem csak attól szó mert kevés az orvos hanem attól is hogy az orvosok hivatástudata, elkötelezettsége borzalmas. Empatia zero, lustaság, legyintegetes stb stb


Én meg dögöljek meg vagy menjek magankorhazba na jó most befejezés mert csak a pumpa meg fel bennem

2022. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!