Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Muszáj fizetős pszihológus...

Muszáj fizetős pszihológus esetén is együttműködnöm?

Figyelt kérdés
Az állami tágomatás csak akkor foglalkozik velem, ha begyógyszerzhet. Az pedig csak felületi kezelés. Érzem a régi és jelenglegi problémáim súlyát és nem tudom kibeszélni, megoldani vagy elfelejteni. Ha fizetek egy pszihológusnak, akkor is muszáj gyógyszert szednem és hasonlók? Úgy értem én csak akarok egy emberi lényt, akinek elmondhatom minden bajom, frusztrációm. Nem kell hogy megértsen, hogy segítsen, hogy szánjon. Csak hallgasson végig havonta egyszer. Meet senkim sincs. Tényleg nincs egy barátom se, se rokonom, se szülőm, se munkagátsam,s e s zomszédom. Csak emésztem magam a bajaimmal és tudom hogy tönkretesz, ha elfojtom.

2021. dec. 19. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

AZ állami ennyire megszabja az egészet? Ez fura. Nincs kényszerből gyógykezelés. Neked jogod van azt a problémádat kezeltetni, amelyiket akarod. A fogorvossal sem vagy köteles azt a fogad kezeltetni, amelyikre ő mondja hogy rossz, kezeltethetsz egy másikat is, amelyik mondjuk szintén rossz.


Fizetős pszichológussal szerintem megállapodás szerint lehet, amit szeretnél. Ha nem akarsz direktbe előrelépést, de fizetsz neki, akkor szerintem elvállalják.


De lehet, érdemesebb lenne mégis valami más embert találni, ha csak ki akarod beszélni magad, azért akadnak, akik meghallgatják a másikat.

2021. dec. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha olyan betegséged van, ami gyógyszeres kezelést igényel, pl skizofrénia, súlyos depresszió, súlyos szorongás, akkor a saját élhető életed érdekében szedd a gyógyszert. Ha nincs ilyen betegséged, akkor a kutya nem akar neked gyógyszert írni, mért tenné. A pszichológus biztos nem fog, merthogy nincs is rá képesítése. Viszont valóban egy emberi lény, akinek elmondhatod minden bajodat, frusztrációdat. De arra számíts, hogy a legolcsóbb is 12 ezernél indul. A havi egyszeri végighallgatással nem mész semmire, az mire jó? Önmagában attól, hogy kibeszéled, nem oldódik meg az élethelyzeted. Elmondani egy kutyának is mondhatnád ingyen. A pszichológus szakemberként segít neked az adott helyzetben való legcélravezetőbb, előremutatóbb viselkedés megtalálásában. De az kizárt, hogy senkid ne legyen. A prérin élsz munka, volt tanárok, volt osztálytársak és a család bármiféle csírája nélkül?
2021. dec. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
régi és jelenlegi problémáid súlyára lehet hogy ez a terápia jó lenne, ez gyors is viszonylag. [link]
2021. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Grimfox ***** válasza:
34%
Nem muszáj. De akkor javulást sem érdemes várni. A pszichés betegségek esetén, főképp ha régebb óta fennállnak, a hormonháztartás nem csak hogy kibillent, de abban az állapotban "rögződött be". A pszichoterápia lehet hogy a pszichédre hatni fog, de a testi panaszok nem szűnnek meg, és mindig visszarántják a pszichés állapotodat is. Visszafelé is igaz. Önmagában a gyógyszer nem elég, a terápia is szükséges. A test, és a psziché oda-vissza hatnak egymásra.
2021. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Hogyne szűnnének meg a testi zavarok egy sikeres pszichoterápia után! Visszaáll a hormonrendszer. Nyilván nem minden esetben, hanem csak az enyhébbekben, de ennek eldöntése orvosi kompetencia.
2021. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy jársz terápiára. Bátor vagy, mert sokan eddig sem jutnak el, szóval erre úgy gondolj, hogy egy teljesítményre, amit már megtettél magadért! Legyél nagyon őszinte az orvossal és próbálj meg rájönni arra is, amit magad elől eltitkolsz. Én most kezdtem a negyedik terápiámat, mind más szemléletű, sok év volt egy-egy között, és mindegyik segített kicsit, hogy életben maradjak. Úgy a leghatékonyabb, ha az ember minél jobban igyekszik, hogy feltárja magát a maga számára és a terapeuta számára is. Az agybajaink ellen a fő fegyverünk a tudatosságunk növelése, hogy észrevegyük, felfedjük a gondolkodási hibáinkat és felül tudjuk azokat írni. Én most nagyon reménykedem, hogy ez az EMDR módszer ez jól működik, bár most még nem erre járok, hanem egy szexuálpszichológushoz, ami szintén jó. Úgy döntöttem, hogy most kicsit rendbe rakom a testi és lelki egészségemet. Fogászat, urológia, lélekgyógyászok. Hajrá neked is! Ha csak simán beszélgetsz vele, az is sokat ér!
2021. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem akartam ennyire mélyen belemenni. Voltam többnél is. De most tudom és érzem hogy amiatt vannak pszihés tüneteim, mert túl sok régi dolog van még bennem és túl sok bajom van (az átlagos napi gondok mellett) az életemeben, akit tényleg a kutyával se tudok megbeszélni se! Nem hogy megoldani. Egy szakember meg ugye nem vágja hanyat magát. Nem akarom hogy segítsen, hisz nem tud. Ezeken a materialista dolgokon egy csodaorvos se tud. Csak ki akarom magamból beszélni egy létező, érző, gondolkodó lénynek, aki meghallgat. Beszélhetek én magamba, elmémben elképzelhetem, de nem ugyanaz!

Mert nem akarok gyomorfekéjt, agyvérzést vagy infarktust kapni.

2021. dec. 19. 16:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt, hátha segítene: [link]
2021. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor menjél magánpszichológushoz. De itt privátban nekem is elmesélheted a helyzetedet.
2021. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Magán is elkuldhet pszichiáterhez.
2021. dec. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!