Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra antidepresszáns...

Depresszióra antidepresszáns mellé milyen vitaminokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos én is depresszióval szenvedek. Szedek egy ideje antidepresszánst, viszont 2 hónap után talán jobban lettem, de még mindig nem az igazi. Azt tudom, hogy fontos ilyenkor a testmozgás, séta vagy a vitaminbevitel is, így minden erőmmel azon szeretnék lenni hogy jobban legyek. Utánaolvastam, hogy mik lehetnek ilyenkor a megfelelő vitaminok, viszont tanácstalan vagyok mégis. Van valamilyen készítmény (vagy több is akár) ami nektek segített? Vagy amelyik ezeknek legtöbbjét tartalmazza és esetleg kifejezetten depressziós terápia mellett javallott szedni? Esetleg valami módszer / szokás ami nektek segített kijönni belőle?:) nagyon köszönöm ha megválaszolod!!

2022. jan. 22. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az omega 3-at és a folsavat ajánlotta az orvosom.
2022. jan. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Komplex vitamincsomagot ajánlok, Vitaking multi profi plus konkrétan. Abban minden benne van.
2022. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2022. jan. 22. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

A B vitaminok támogatják az idegrendszer működését, én gyakran szedek ilyet, de amiben elég nagy a hatóanyag tartalom olyat érdemes, B-komplex vitaminok. Nekem a ginko biloba is segített, javít az agyműködésen illetve ezáltal a gondolkodáson. Bár ez utóbbit a gyógyszer után próbáltam.

2 hónap antidepresszáns szedés szinte semmi, ne légy türelmetlen magaddal, dokik szerint is fél-1 év, ha visszaesés akkor több kell...Leállni pedig majd csak fokozatosan szabad ha eljön az idő. Kitartás! 🙂

2022. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
B vitamin komplex, magnézium, D vitamin.
2022. jan. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek:)! Sokat segítetek
2022. jan. 23. 17:47
 7/11 anonim válasza:
91%
Magnézium, B vitaminok, D Vitamin, Folsav. Nekem ezeket ajánlották :)
2022. jan. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
PszichoBiotikum, Magnézium-biszglicinát (több márkából is van), Vitaking B-50.
2022. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Vehetsz multivitamin, de az is lehet, hogy felesleges szedni mert mindenből jut elég a szervezetedbe táplálkozással.

Könnyű vegyes vagy mediterrán étkezést javaslok. Optimális esetben étkezéssel elég vitamin, ásványi anyag és nyomelem jut a szervezetbe.

Kivéve D3-ból. Ahhoz napfény kell. Ősztől tavaszig pótolni kell mert ilyenkor nincs elég fény.

Ahhoz mennyiségi ajánlást a Semmelweis Egyetem honlapján találsz. Úgy rémlik, hogy napi 2000 NE a szükséges mennyiség.

2022. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a "táplálék fedezi" babona már rég nem igaz. Vagy bio, esetleg saját előállítású élelmiszereket eszel, jó levegőjű faluban élsz, rendszeresen mozogsz és olyan kiegyensúlyozott, stresszmentes az életed, mint egy buddhista szerzetesé? Ja, nem? Akkor egyáltalán nem fedezi, mert

1) A stressz, mozgáshiány és környezetszennyezés, esetleges káros szenvedélyek növelik az igényeid,

2) Az intenzív mezőgazdaságban termelt élelem és takarmány beltartalma évről évre csökken, mert a talajt leszívja ez a fajta termelés. Cserébe viszont bőséges vegyszerhasználat a jellemző, ami csak plusz teher a szervezetnek.

2022. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!